iPhone 14 - lista nowych funkcji, które warto znać

Apple to wiodący producent urządzeń mobilnych. Jego niezawodne sprzęty charakteryzujące się świetnym designem zyskały grono fanów na całym świecie. Do najnowszych urządzeń marki należą iPhone’y z serii 14, które zostały wyposażone w szereg nowych funkcji.

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 9 września 2022

Trwała konstrukcja i wydajna bateria

iPhone 14 i iPhone 14 Plus są dostępne w wersji z wyświetlaczem 6,1 cala oraz nowej – 6,7 cala. Posiadają trwałe, smukłe obudowy z aluminium klasy lotniczej. Do wyboru jest pięć atrakcyjnych wariantów kolorystycznych. iPhone 14 Plus odznacza się większym ekranem, sprawdzi się w przypadku grania i strumieniowania filmów. Wszystko dzięki baterii o największej wydajności spośród wszystkich iPhone’ów. Telefony cechują się ulepszoną konstrukcją wewnętrzną i lepszą charakterystyką termiczną. Wrażenie robi wyświetlacz Super Retina XDR z technologią OLED oraz Dolby Vision. Urządzenia jako jedyne są wyposażone również w wytrzymałą przednią warstwę Ceramic Shield, twardszą niż każde inne szkło stosowane w smartfonach.

Niezwykła jakość aparatu

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

iPhone’y z rodziny 14 odznaczają się niesamowitym aparatem głównym z dużą matrycą i dużymi pikselami oraz nowym aparatem przednim TrueDepth. Miłośnicy fotografii docenią obecność wysokiej jakości aparatu szerokokątnego oraz strumienia przetwarzania Photonic Engine, który poprawia działanie kamery przy słabym świetle. Niezwykła jakość aparatu głównego pozwala wykonywać lepszej jakości zdjęcia i szczegółowe wideo z dobrze uchwyconym ruchem. Aparat przedni posiada autofokus, który umożliwia robienie ostrych zdjęć z większej odległości i przy złych warunkach oświetleniowych. Tryb akcji ułatwia nagrywanie filmów w trudnych warunkach, np. przy wstrząsach, ruchu i wibracjach. Docenią to uczestnicy ważnych wydarzeń, którzy rejestrują je na bieżąco. Flesz True Tone w ulepszonej wersji gwarantuje o 10% większą jasność. Tryb filmowy jest dostępny w rozdzielczości 4K przy 30 kl./s i 4K przy 24 kl./s.

Wykrywanie wypadków i Alarmowe SOS przez satelitę

Nowe iPhone’y zostały wzbogacone w funkcje mające zapewnić bezpieczeństwo osobom znajdującym się w krytycznych sytuacjach. Funkcja wykrywanie wypadków wychwytuje niebezpieczne zderzenia samochodowe i ma możliwość nawiązania połączenia z służbami ratowniczymi, jeśli uczestnik zdarzenia jest nieprzytomny lub nie da rady sięgnąć po telefon. Marka opracowała specjalne algorytmy analizy ruchu, które zostały wcześniej poddane długim testom i przeszły je pomyślnie. Funkcja Alarmowe SOS przez satelitę dzięki podzespołom zintegrowanym z oprogramowaniem może bezpośrednio połączyć się z satelitą przez anteny w celu umożliwienia uczestnikowi niebezpiecznej sytuacji kontaktu z służbami ratunkowymi. Zadaje mu wcześniej kilka ważnych pytań i pokazuje, w którym kierunku ma ustawić iPhone’a, by połączyć się z satelitą. Odpowiedzi na pytania trafiają do specjalistów Apple, którzy mają możliwość bezpośredniego wezwania pomocy.

A15 i A16 Bionic

A15 to znany już czip gwarantujący urządzeniom świetną wydajność. Dzięki 5-rdzeniowemu GPU grafika w grach i aplikacjach wideo jest niesamowicie płynna. Procesor obsługuje funkcje aparatów, zapewnia długą pracę baterii, ochronę prywatności i bezpieczeństwa za pomocą Secure Enclave. Nowością jest natomiast wyposażenie modeli iPhone 14 Pro w procesory A16 Bionic, które gwarantują jeszcze lepszą wydajność.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!