Jak oglądać telewizję na smartfonie?

Czasem może zdarzyć się sytuacja, kiedy chcemy zobaczyć interesujący nas program na żywo, ale nie mamy dostępu do telewizora. Czy z pomocą może nam przyjść smartfon? Okazuje się, że tak. Choć — niestety — nie zawsze. Jak zorganizować oglądanie telewizji na smartfonie?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 września 2021

Oglądanie telewizji na smartfonie

Na pewno trzeba poświęcić nieco czasu na analizę jakości łącza internetowego. Jest to tak ważna kwestia, ponieważ niemal żaden nowoczesny smartfon nie ma wbudowanego przekaźnika DVBT-2. Oznacza to, że — owszem — możemy oglądać telewizję, ale tylko przez internet.

Aby zachować dobrą jakość streamingu obrazu, musimy znajdować się co najmniej w zasięgu 4G LTE. Jeśli mamy nieopodal tylko nadajniki 3G, to niestety, ale oglądanie na żywo raczej nie wchodzi w grę. Jest to po prostu zbyt wolny standard komunikacji bezprzewodowej.

Można oczywiście posiłkować się siecią WiFi. Tutaj jednak też duże znaczenie odgrywa szybkość takiej sieci. W hotelach, gdzie znajduje się w tym samym czasie kilkadziesiąt czy kilkaset osób nawet dobre łącze może zostać szybko zapchane i nagle okaże się, że z trudem wczytują nam się tradycyjne serwisy informacyjne, a co dopiero mówić o oglądaniu telewizji przez internet.

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że nawet osoby, które opłacają abonament radiowo-telewizyjny, nie mają dostępu do wszystkich możliwych kanałów, jakimi cieszą się w domu. Czy tego chcemy czy nie, można tutaj natrafić na sporo wyłączeń.

Oglądanie telewizji przez internet i reklamy

Jeśli korzystamy z oficjalnych wersji aplikacji różnych stacji telewizyjnych, ale nie opłacamy konta premium (lub logujemy się jako goście) to istnieje spora szansa na to, że przed włączeniem ulubionego programu czeka nas prawdziwy maraton reklam. W skrajnych przypadkach na zobaczenie materiałów promocyjnych będzie trzeba poświęcić nawet 5-10 minut. Widać więc dość dobrze, że plaga reklam, jaką większość z nas kojarzy z tradycyjnej telewizji, dotarła też do internetu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zazwyczaj działa tutaj dość prosty schemat. Jeśli uwiarygodnimy się swoim loginem i hasłem, to w zdecydowanej większości przypadków uda nam się ominąć blok reklam. Czasem będzie trzeba z tego tytułu przelać na konto stacji pewną niedużą kwotę. Większość dużych platform działa w modelu subskrypcyjnym, zupełnie, jak Netflix czy HBO GO. 

Jakie stacje TV można oglądać przez internet?

Jeśli korzystamy z Playera, to czekają na nas kanały z grupy TVN. Można też poszerzyć pakiet o dodatkowe usługi, na przykład kanały dla dzieci lub programy sportowe. To świetna wiadomość na przykład dla fanów piłki nożnej. 

Swoją platformę ma też Polsat. Tutaj schemat działania aplikacji jest bardzo podobny. Można również poszerzyć listę aplikacji, do jakich będziemy mieć dostęp z poziomu Ipli. Od zeszłego roku w Polsce działa też dedykowana aplikacja od Canal Plus. Jeśli cenimy sobie treści od tego dostawcy, to również możemy korzystać z nich przez internet. Lista dostawców treści jest o wiele dłuższa, jednak to tymi propozycjami bez wątpienia warto się zainteresować.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!