Polecane aplikacje do edycji zdjęć wykonanych telefonem - którym warto dać szansę?

Jeśli zajmujemy się na przykład mobilną fotografią artystyczną lub produktową, to warto poświęcić nieco czasu na dodatkową obróbkę swoich zdjęć. Nie każdy kadr jest idealny, ale całkiem sporo fotek można umiejętnie podrasować, by wycisnąć z nich wszystko, co najlepsze.

  • Michał Górecki
  • /
  • 3 października 2021

Jak można poprawić zdjęcia wykonane smartfonem?

Bez wątpienia warto zacząć od tego, że na rynku niemal nie istnieją już producenci, którzy nie oferują swoich autorskich aplikacji tego typu. Takie rozwiązania świetnie wdrożyli tacy giganci, jak Huawei, Samsung czy Apple, jednak mniejsze firmy także ochoczo korzystają z prostych filtrów i narzędzi edycji.

Warto podkreślić, że większość firm pozwala edytować zdjęcie już po jego wykonaniu. To ogromne ułatwienie. Nie musimy korzystać z dziesiątek suwaków na etapie wykonywania ujęcia, na co nie zawsze jest czas, ale możemy korygować fotografię na spokojnie, na przykład zza biurka w pracy. 

Po stronie ciekawostek warto też odnotować, że powoli odchodzi się od filtrów, czyli prostych efektów, które radykalnie wpływają na cały obraz, jaki uwieczniliśmy. Obecne narzędzia do edycji zdjęć pozwalają manipulować ogromną liczbą parametrów fotografii.

Możemy na przykład zmienić światłosiłę, punkt ostrości, temperaturę barwową, a nawet zarządzać tym, jak rozkładają się na naszym zdjęciu cienie. W praktyce skutkuje to tym, że zdjęcie zrobione nad morzem można edytować tak, że nawet zimne Morze Bałtyckie będzie wyglądało, jak ciepły akwen wodny, nieopodal którego rosną palmy, a temperatura w ciągu dnia przez cały rok przekracza 25 stopni. 

Snapseed — uniwersalne narzędzie do edycji zdjęć

Google ma na swojej liście wiele świetnych, ale nieznanych szerszej społeczności, aplikacji. Bez wątpienia jedną z nich jest właśnie Snapseed, czyli rozbudowany kombajn, dzięki któremu szybko będziemy w stanie edytować zdjęcia, zmieniając niemal każdy ich aspekt.

Poza takimi wartościami, jak zmiana cieni, oświetlenia, temperatury barwowej, czy zmianą ustawień punktu ostrości według wielu różnych wzorców, mamy też tutaj dziesiątki świetnych filtrów. Mogą one stylizować naszą fotografię na czarno-białą, postarzaną, lub — wręcz przeciwnie — na taką, która aż tętni życiem i kolorami. 

Monitoring GPS a przepisyMonitoring GPS a przepisyRafał Stępniewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Co warto podkreślić, Snapseed to narzędzie w pełni darmowe. Wszystkie filtry i efekty również dostępne są za darmo. Ze Snapseed mogą korzystać zarówno użytkownicy Androida, jak i osoby, które pracują na sprzętach z logo nadgryzionego jabłka. 

Inne ciekawe narzędzia do edytowania zdjęć na smartfonach

Warto docenić Photoshop Express. Oprogramowanie stworzone przez Adobe to jakość sama w sobie. Liczba możliwych ustawień może zaskoczyć każdego. Warto jednak pamiętać o tym, że niektóre tryby są dostępne za opłatą. Ze stajni Adobe warto pochwalić też aplikację Lightroom. 

Ciekawie rozwija się też aplikacja Mixgram. Znajdziemy tu sporo świetnych filtrów. Obsługa narzędzia jest bardzo prosta, poradzą z nią sobie nawet osoby, które dopiero uczą się edytować fotografie. Stale i niezmiennie ciekawą opcją jest też darmowa Canva.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!