Dobre pakiety biurowe - oto najciekawsze propozycje na Windows

Nie tylko dobry sprzęt ułatwia pracę, ale również dobre oprogramowanie biurowe, które jest niezbędne w dzisiejszych czasach. Usprawnia ono pisanie pracy dyplomowej, przygotowywanie prezentacji czy też prowadzenie finansów. Dobry pakiet biurowy nie musi być płatny. Zapoznaj się z propozycjami takiego oprogramowania.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 30 września 2021

Microsoft Office

Największym liderem i prekursorem wśród oprogramowania biurowego jest właśnie Microsoft Office, który został wprowadzony na rynek już 1 sierpnia 1989 roku. Pakiet Office dzieli się na dwa rodzaje:

  • dla użytkowników domowych i małych firm, a zawiera w sobie: Word, Excel, Powerpoint, Outlook oraz OneNote. 

  • Professional Plus, który zawiera wszystkie programy z pakietu dla użytkowników domowych, ale dodatkowo dołączony jest Publisher Access.

Word przeznaczony jest do tworzenia treści i pisania, Excel do pracy z liczbami, a PowerPoint do tworzenia prezentacji. 

Pakiet Office to płatne oprogramowanie, gdzie płaci się za klucz licencji. Cena za oprogramowanie jest dość wysoka, ale jednak w pakiecie jest kilka programów. W internecie można znaleźć bardzo niskie ceny za klucz licencji, jednak należy kwestionować tutaj legalność programu. Warto zakupić oryginalny pakiet i mieć pewność, że program będzie służył na lata. 

Pakiet Office 2019 to prawdopodobnie ostatnia wersja do zakupu jednorazowego, ponieważ firma Microsoft stawia na nowe rozwiązanie jakim jest Office 365, który zintegrowany jest z chmurą, a płatności dokonuje się za subskrypcje. 

Microsoft Office jest niezawodnym oprogramowaniem, a pakiet programów jakie oferuje spełnia oczekiwania nie tylko użytkowników domowych, ale również pracowników biurowych. Na tym programie wzorowali się inni producenci. 

Google Docs

Google Docs to pakiet biurowy, który funkcjonuje w trybie tylko i wyłącznie online. Google stale rozwija swój produkt od 2006 roku oferując m.in. edytor tekstowy, arkusze kalkulacyjne, kreator prezentacji, ankiet i formularzy oraz kalendarz. Użytkownik może również skorzystać z gotowych szablonów lub stworzyć swoje — takie rozwiązanie ułatwia pracę. 

ISO 22301. Co to za standard?ISO 22301. Co to za standard?Anna Malinowska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Dodatkowym autem jest zapisywanie automatyczne na dysku Google. Jeśli komputer się zawiesi w czasie pracy nie trzeba się martwić, że Twoja praca nie została zapisana. Ułatwieniem jest to, iż nie trzeba instalować żadnego programu i korzystać z jednego komputera, ponieważ Google Docs działa na każdym sprzęcie — wystarczy zalogować się na swoje konto Google i można pracować z każdego miejsca na świecie. Pliki można odczytać i edytować nie tylko na laptopie, ale także na smartfonie — to niewątpliwy atut tego oprogramowania.

WPS Office

WPS Office to chiński odpowiednik Microsoft Office, a tak naprawdę można powiedzieć, że to jego klon. W 2016 roku Kingsoft Office udostępnił to oprogramowanie w wersji freemium — co oznacza bezpłatny dostęp do podstawowych funkcji, a rozszerzenie programu do wersji premium jest płatne. W wersji bezpłatnej mogą występować reklamy. Pakiet WPS Office cieszy się dużą popularnością ze względu na to, iż jest to sklonowana wersja MS Office. Oprogramowanie współpracuje z PDF, a także zapis dokumentów na chmurze, która jest bezpłatna, ale z ograniczonym dostępem. 

Jak widać nie trzeba kupować kilku drogich programów biurowych, by spełniały one wszystkie funkcje i zaspokajały potrzeby użytkowników — wystarczy jeden pakiet biurowy. Wyżej wymienione oprogramowania cieszą się największą popularnością, dzięki przejrzystości programu i jego możliwości. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!