Jak skutecznie pracować poza firmą?

Praca zdalna to ogromne zagrożenia, ale i gigantyczne możliwości. Tak samo, jak praca w terenie, na przykład handlowca, który przecież często stanowi o tym, czy wybrana firma podpisze umowę z klientem, czy nie. Jak zwiększyć komfort pracy poza firmą?

  • Michał Górecki
  • /
  • 25 sierpnia 2021

Praca poza firmą: co warto wiedzieć?

Jednoosobowe działalności gospodarcze, handlowcy czy przedstawiciele spedycji to tylko niektóre zawody, które o wiele częściej pracują poza biurem. To ogromny komfort, ale i duża odpowiedzialność. Umiejętność zarządzania swoim czasem to tylko jeden z wymaganych czynników.

Skuteczna praca poza firmą dotyczy też na przykład serwisantów, którzy często muszą podłączać lub analizować sygnał połączenia internetowego u klienta, lub w lokalizacjach, gdzie dana działalność gospodarcza dopiero kładzie kable z internetem.

Praca poza firmą często dotyczy też osób, które muszą wyjeżdżać za granicę. W ten sposób często pracują menedżerowie wyższego szczebla czy na przykład informatycy. Nikogo nie dziwi też sytuacja, kiedy nad wdrożeniem projektu z branży IT pracuje fachowiec, który fizycznie przebywa kilka tysięcy kilometrów od klienta.

Internet zupełnie zmienił rzeczywistość i zasady zatrudnienia. Praca zdalna, która jeszcze kilka lat temu była dostępna tylko dla niewielu osób, dziś jest już niemal standardem, co dodatkowo spotęgował koronawirus i narzucone obostrzenia. 

Jakie urządzenia będą niezbędne podczas pracy zdalnej?

Fundamentem pracy jest oczywiście laptop. Nie można tu wskazać na tradycyjny komputer PC, bo jego mobilność jest znikoma. Dobrej jakości laptop wytrzyma na jednym cyklu ładowania nawet i 15 godzin, co na pewno wystarczy, by wykonać wszystkie zadania, jakie mamy zlecone. 

Słaby zasięg komórkowy w biurze, co robić?Słaby zasięg komórkowy w biurze, co robić?Anna Malinowska

Warto zastanowić się nad tym, czy dla naszej działalności gospodarczej lepszy będzie laptop z ekranem matowym, czy matryca błyszcząca. Wbrew pozorom to ważna kwestia, nad którą zdecydowanie warto się zastanowić przed zakupem.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kolejna kwestia, którą warto rozważyć, jest kwestia powerbanku. Warto zapewnić sobie taki awaryjny dostęp do prądu. Powinno się szczególnie zwrócić uwagę na to, który z nich wspiera szybkie ładowanie. Wynika to z tego, zapotrzebowanie nawet najprostszego laptopa na energię jest o wiele większe, niż smartfona czy tabletu. 

Jak zapewnić sobie dostęp do internetu w trasie?

Na pewno warto skupić się na ofertach internetu mobilnego. Niemal każdy działający w Polsce operator daje dostęp do takiej usługi. Często mamy też do dyspozycji wiele pakietów, które będą dopasowane do naszych możliwości finansowych. 

Alternatywą, o której zawsze powinniśmy pamiętać, jest hotspot, jaki utworzymy z naszego smartfona. Warto jednak pamiętać o tym, by zapewnić sobie dostęp do dużego pakietu danych. Jeśli nasz laptop przypadkowo będzie miał aktywną opcję pobierania aktualizacji, to taki duży plik z łatkami zabezpieczeń może znacznie uszczuplić nasz pakiet. 

Warto dwa razy zastanowić się nad tym, czy warto ufać publicznym sieciom WiFi. Ich bezpieczeństwo często jest wątpliwe, co skutkuje tym, że łatwo o kradzież danych. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!