Jaki smartfon z Androidem do firmy kupić?

Świat urządzeń z Androidem na pokładzie jest niezwykle rozbudowany. Istnieją dziesiątki, a może nawet i setki ciekawych smartfonów tworzonych przez technologicznych gigantów. O czym warto pamiętać przed zakupem smartfona z Androidem? Na jakie cechy produktu warto zwrócić uwagę?

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 czerwca 2021

Jakie firmy tworzą smartfony z Androidem na pokładzie?

Bardzo mocną pozycję na naszym rodzimym rynku wywalczyło sobie zwłaszcza Xiaomi, Samsung oraz Huawei. Nie można jednak zapominać także o innych firmach, które z roku na rok wypuszczają wiele ciekawych smartfonów, które pod wieloma względami mogą rywalizować z urządzeniami innych firm.

Można tu wskazać na przykład na Motorolę, która dla kontrastu bardzo dobrze radzi sobie w Ameryce Południowej, a także na HTC, Sony czy Oppo. Firmą dla Polaków egzotyczną, a taką, która bardzo dobrze sprzedaje się w Azji, bez wątpienia jest także VIVO. 

W gronie producentów, którzy do niedawna tworzyli telefony z Androidem na pokładzie, można było niedawno wskazać też LG. Producent jednak zmienił swoje cele biznesowe, w wyniku czego zrezygnowano z działu mobilnego. Oznacza to, że raczej nie zobaczymy już nowych telefonów tego producenta.

Warto odnotować też, że na rynku działa wiele innych podmiotów, które korzystają z tego, że Android to oprogramowanie otwarte, które na swoich urządzeniach można instalować — po zaakceptowaniu zasad Google — w zasadzie za darmo. Przez pewien czas w wybranych sklepach w Polsce można było nawet kupić urządzenia kilku naszych rodzimych producentów.

Na czym polega siła smartfonów z Androidem?

Przede wszystkim na różnorodności. Na rynku można odnaleźć urządzenia wyspecjalizowane w wielu różnych aspektach. Są telefony wzmocnione, które dobrze powinny poradzić sobie na przykład na budowie czy w pracy w niesprzyjających warunkach.

Jak się reklamować na Instagramie?Jak się reklamować na Instagramie?Michał Górecki

Można też wskazać na smartfony z wydajnym akumulatorem, które powinny wytrzymać nawet kilka dni z dala od ładowarki. To także ciekawa opcja, zwłaszcza jeśli często jesteśmy w trasie i nie zawsze mamy możliwość skorzystania z sieci elektrycznej.

Zawsze warto wskazać na urządzenia wysoce wyspecjalizowane, tak zwane multimedialne. Zwykle wyróżnia je bardzo dobra optyka aparatu głównego oraz głośniki stereofoniczne. Zawsze warto docenić te urządzenia, które mają wydajną specyfikację techniczną. 4 GB pamięci RAM i 64 GB miejsca na dane to w 2021 absolutne minimum. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jaki smartfon z Androidem do firmy?

Przede wszystkim taki, jakiego potrzebujemy. Pamiętajmy o tym, że różnice w poszczególnych urządzeniach nie ograniczają się tylko do logo producenta. Zmiany dotyczą też sfery wizualnej Androida. Różne firmy inaczej podchodzą do nakładki systemowej.

Zawsze warto docenić też te urządzenia, które mają zagwarantowane jak najdłuższe wsparcie techniczne producenta. To pięta achillesowa wielu telefonów z tym oprogramowaniem, zwłaszcza gdy porównamy je do Apple. Niewiele telefonów z Androidem ma 3-letnie wsparcie techniczne. Apple zwykle oferuje nawet pięć lat wsparcia dla swoich urządzeń.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: android

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!