Smartwatche z Androidem - czy warto w nie inwestować?
Rynek akcesoriów ubieralnych rośnie bardzo szybko. Jeszcze kilka lat temu popularne wereables wydawały się gatunkiem na wymarciu. Smartwatche miały problem, by odnaleźć się w rzeczywistości zdominowanej przez smartfony. Zła karta odwróciła się niedawno. Od 2017 roku wereables znów cieszą się dużą popularnością. Czy opłaca się inwestować w inteligentne zegarki z Androidem?
- Anna Malinowska
- /
- 17 czerwca 2021
Co wyróżnia inteligentne zegarki z Androidem na pokładzie?
Przede wszystkim bardzo duży wybór firm, które je tworzą. Urządzenia różnią się więc względem siebie pod wieloma względami. Od technologii wykonania przez funkcjonalność, stylistykę czy wersję oprogramowania układowego, kończąc oczywiście na cenie.
Niestety, ale dobre smartwatche z Androidem wciąż potrafią sporo kosztować. Ceny powyżej tysiąca złotych (a nawet 1500-2000 PLN) nie dziwią nikogo. Na szczęście rynek akcesoriów wereables obfituje też w urządzenia, które są o wiele tańsze.
Chodzi oczywiście o inteligentne opaski, tak zwane smartbandy. Zdecydowana większość tego typu urządzeń kosztuje około 100-200 złotych, a oferuje sporo funkcji. Nie brak tam między innymi czujnika tętna, a coraz częściej pojawia się też dedykowany moduł GPS.
Czy oznacza to, że inteligentna opaska może zastąpić smartwatcha w skali jeden do jednego? Niestety nie. Inteligentne zegarki wciąż wyróżniają się wieloma funkcjami, których nie implementuje się w smartbandach. Można tu wskazać na przykład na miernik natlenienia krwi oraz na dedykowane moduły NFC, które umożliwiają realizację płatności bezgotówkowych.
O czym warto pamiętać przy zakupie smartwatcha z Androidem?
Przede wszystkim upewnijmy się, że urządzenie jest kompatybilne z naszym smartfonem. Oznacza to, że musi ono potrafić połączyć się z naszym telefonem. Tylko wtedy smartwatch będzie dla nas przydatny i będzie można z jego pomocą na przykład szybko przeglądać skrzynkę odbiorczą czy zarządzać połączeniami przychodzącymi i wychodzącymi.
Czy ewolucja DDoS wymaga zmiany podejścia do kwestii bezpieczeństwa?Jan Wróblewski
Bardzo często zdarza się, że niektóre funkcje są dostępne dla wybranych urządzeń na wyłączność. Co to oznacza w praktyce? Musimy mieć telefon i inteligentny zegarek tego samego producenta, by cieszyć się ze wszystkich funkcjonalności, które ułatwią nam codzienne funkcjonowanie.
Zawsze warto upewnić się, czy nasze urządzenie spełnia odpowiednie normy IPX. Powinno to zapewnić choćby podstawową ochronę przed zalaniem. Dobrze byłoby, gdyby urządzenie było wykonane ze stopów metali, które nie wywołują reakcji alergicznych. Dotyczy to zwłaszcza koperty urządzenia.
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
Smartfon z Androidem w firmie — jak można go wykorzystać?
Doskonale sprawdzi się w sytuacjach, kiedy nie możemy zerknąć na ekran telefonu, a chcemy spojrzeć, co nowego wydarzyło się w firmie. Oznacza to, że przyda się nam na przykład w trasie, ale i podczas firmowego spotkania. Smartwatch pomoże też zatroszczyć się o stan naszego zdrowia. Taki dodatkowy osobisty trener może skutecznie zmotywować nas na przykład do tego, aby dziennie pokonywać określoną ilość kroków, co może mieć zbawienne skutki dla naszego zdrowia.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?