Koniec z szarym PlayStation 5. Konsola zyska wymienne, kolorowe panele

Szykują się wielkie zmiany od Sony. Konsola PlayStation 5 zyska możliwość bardzo ciekawej personalizacji. Firma Sony poinformowała o tym oficjalnie na stronie.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 grudnia 2021

Nowe kolory paneli i padów do PlayStation 5

W przyszłym miesiącu pojawią się nowe kolory kontrolerów bezprzewodowych DualSense, a następnie nowe okładki — panele konsoli PlayStation 5. Kolory pod nazwami Nova Pink, Starlight Blue i Galactic Purple dołączają do inspirowanej galaktyką oferty kolorystycznej.Oprócz wcześniej wydanych kolorów kontrolerów bezprzewodowych DualSense Cosmic Red i Midnight Black, najnowsze kolory inspirowane galaktykami zostaną wprowadzone na rynek globalnie w styczniu 2022 r. u uczestniczących w sprzedaży Sony sprzedawców detalicznych.

Nowe kolory paneli i padów do PlayStation – na razie nie w Polsce

W przyszłym miesiącu pojawią się nowe kolory kontrolerów bezprzewodowych DualSense, a następnie nowe okładki konsoli PS5. Firma wprowadzi również nowe obudowy konsoli PS5, które pasują do wszystkich inspirowanych galaktykami kolorów kontrolerów bezprzewodowych DualSense: Midnight Black, Cosmic Red, Nova Pink, Starlight Blue i Galactic Purple.Nowe osłony konsoli są bardzo ładne i łatwe w użyciu. Wystarczy zdjąć oryginalne białe osłony konsoli PS5 i zatrzasnąć nowe.

Czy grę zakupioną na PlayStation Store można zwrócić?Czy grę zakupioną na PlayStation Store można zwrócić?Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 Kolorowe panele do konsoli PS5 będą dostępne zarówno dla PS5 z napędem Blu-ray Ultra HD, jak i PS5 Digital Edition i będą sprzedawane oddzielnie od konsoli PS5 i kontrolera DualSense.Nowe panele będą na początek dostępne u sprzedawców w takich państwach jak USA, Kanada, Wielka Brytania, Francja, Niemcy, Szwajcaria, Austria, Hiszpania, Portugalia, Włochy, Australia, Nowa Zelandia, Japonia, Chiny, Tajwan, Hongkong, Singapur, Malezja, Tajlandia, Indonezja, Wietnam, Korea i Filipiny.Firma planuje wypuścić panele dla konsoli PS5 na terenie innych państw w ciągu roku, a szczegóły zostaną ogłoszone.

Gdzie kupić konsolę PlayStation 5?

To wbrew pozorom bardzo trudne pytanie. Zakup konsoli firmy Sony nadal stanowi duży problem, a w większości krajów są poważne niedobory tego produktu. Choć wyniki japońskiej firmy są rekordowe jeśli chodzi o najnowsze urządzenie dla graczy, popyt nie maleje.

PlayStation 5 bardzo trudno dostać

Konsola PlayStation 5 pojawiła się na rynku w listopadzie 2020 roku i od razu stała się hitem sprzedaży. Podobny popyt był w kolejnych tygodniach na produkt największego konkurenta japońskiej firmy – Xbox X od Microsoft. To jednak konsola PlayStation 5 skradła serca graczy. Okazało się jednak, że jeszcze w listopadzie 2021 roku sprzedano większość zapasów magazynowych. Kilka procent produkcji wypuszczono pod koniec roku, na okres świąteczny. To bardzo zabolało wielu graczy na świecie, którzy planowali zakup konsoli pod choinkę.

Sony zapowiadało, że więcej urządzeń „rzuci” na rynek w 2021 roku. Rzeczywiście nieco więcej egzemplarzy pojawiło się w sklepach w styczniu tego roku, ale następnie zostały „wyssane” z rynku. Wielu użytkowników starych wersji konsol miało złe japońskiej firmie, że w taki sposób potraktowała wieloletnich użytkowników i graczy.Niestety ze względu na braki związane z przerwanymi łańcuchami dostaw oraz dużym zapotrzebowaniem rynku na chipy wykorzystywane do koparek kryptowalut, dostęp do konsol nowej generacji nadal jest ograniczony.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!