Czy grę zakupioną na PlayStation Store można zwrócić?

Wiele osób kupuje gry, programy czy aplikacje bez żadnego przemyślenia. Dopiero po zakupie dochodzi do nas, że w zasadzie nie potrzebujemy kolejnej gry czy subskrypcji. Zdarza się też, ze możemy czasem kupić coś przez przypadek. Podpięta karta do sklepu platformy gamingowej to zawsze niebezpieczna sytuacja. Czy można taką cyfrową grę zwrócić, jeśli z niej zrezygnujemy? Prześledźmy ten przypadek na przykładzie sklepu PlayStation Store.

  • Michał Górecki
  • /
  • 19 listopada 2021

Jak uzyskać zwrot środków za zakup w PlayStation Store? To proste, warto zajrzeć do regulaminu usługi. Niezależnie czy będzie to platforma Sony, czy Microsoftu. Z tego tekstu dowiecie się, czy przysługuje Wam zwrot pieniędzy z PlayStation Store, a także jak poprosić o zwrot pieniędzy za zakup gier, materiałów DLC, zamówień przedpremierowych i subskrypcji.

Jak uzyskać zwrot środków za zakup w PlayStation Store?

Jak informuje firma na swojej stronie, jeżeli po zakupie jakiegoś produktu w PlayStation Store zmienisz zdanie, możesz mieć możliwość uzyskania zwrotu środków.

Zakup gry a zwrot pieniędzy?

Pierwsza kategoria obejmuje pełne wersje gier, treści do pobrania, treści do wykorzystania w grze oraz przepustki sezonowe. Jeśli kupisz tego typu treści za pośrednictwem PlayStation Store, masz 14 dni od chwili zakupu, by poprosić o zwrot środków. Jeżeli rozpoczęło się pobieranie lub transmitowanie zakupionej zawartości, nie kwalifikujesz się do zwrotu pieniędzy, chyba że zawartość ta jest obarczona jakimś błędem.

Niezależnie od tego zapisu, zawsze warto zwrócić się do Sony z opisem sytuacji. Może się okazać bowiem, że grę nieopatrznie ściągnie nasze dziecko. Zdarzają się przypadki, kiedy firma zwraca pieniądze, jeśli to nie jest sytuacja powtarzalna. Zwrot środków odbywa się z wykorzystaniem metody płatności, którą opłacono zamówienie, jeśli to możliwe.

PlayStation 5 jak święty Graal. Dlaczego nadal są problemy z zakupem konsoli?PlayStation 5 jak święty Graal. Dlaczego nadal są problemy z zakupem konsoli?Mikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Zakupiliśmy subskrypcję. Czy ją też można zwrócić? Subskrypcja obejmuje każdy zakup usługi z opłatą cykliczną w PlayStation Store, takiej jak np. PlayStation Plus. Jeśli kupiliście subskrypcję w PlayStation Store, macie 14 dni, by poprosić o zwrot środków.Z kolei Sony zastrzega sobie, że może jednak zmniejszyć kwotę zwrotu w zależności od stopnia wykorzystania usługi. Przykładowo, jeśli gracz kupi 12-miesięczną subskrypcję PlayStation Plus i poprosi o zwrot środków za nią siedem dni po dacie zakupu, zwrócona kwota może zostać pomniejszona tak, by odzwierciedlała wykorzystanie subskrypcji – np. granie online, pobieranie gier co miesiąc, korzystanie z dysku internetowego itd. Okres 14 dni obejmuje również wszystkie bezpłatne wersje próbne.

Pre-ordery a zwrot pieniędzy. Czy można liczyć na oddanie gotówki?

Zamówienie w przedsprzedaży dotyczy zakupu treści cyfrowych w PlayStation Store przed datą ich oficjalnej premiery. W tym przypadku istnieją dwa rodzaj próśb o zwrot pieniędzy za zamówienia w przedsprzedaży, w zależności od daty zamówienia treści. Jeśli dotyczy to zamówienia przedpremierowego, złożonego ponad 14 dni przed datą premiery można poprosić o zwrot w dowolnym momencie, aż do daty ich premiery.Jeśli zamówienie przedpremierowe złożone zostanie mniej niż 14 dni przed datą premiery, o zwrot środków można poprosić maksymalnie 14 dni po dacie zakupu.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!