KRRiT: 75% gospodarstw domowych jest gotowa do odbioru telewizji DVB-T2/HEVC

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji informuje o stałym wzroście poziomu dostosowania do nowego standardu nadawania DVB-T2/HEVC w gospodarstwach domowych. Według badań przeprowadzonych przez Krajowy Instytut Mediów, do odbioru TV w nowym formacie gotowych jest obecnie 75% gospodarstw.

  • Michał Górecki
  • /
  • 19 września 2022

Ile gospodarstw gotowych na nową telewizję cyfrową?

Najnowsze dane zebrane przez Krajowy Instytut Mediów dotyczą sytuacji na koniec sierpnia 2022 roku. Z raportu wynika, że liczba gospodarstw domowych nieprzygotowanych do odbioru cyfrowego sygnału telewizyjnego w standardzie DVB-T2/HEVC wyniosła 0,99 mln. Dla porównania, miesiąc wcześniej było to 1,11 mln gospodarstw. 

Krajowy Instytut Mediów zauważył, że relatywnie największy wzrost został odnotowany w regionach, w których przełączono ostatnie przełączenie nadajników telewizyjnych na nowy system. Mowa zatem o województwach: lubelskim, mazowieckim, podlaskim oraz warmińsko-mazurskim. W tych regionach na odbiór nowego standardu TV gotowych jest 74% gospodarstw, co stanowi wzrost o 5 punktów procentowych w stosunku do lipca 2022 roku. 

Jak sprawdzić, czy mój telewizor odbierze nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC?Jak sprawdzić, czy mój telewizor odbierze nowy standard nadawania DVB-T2/HEVC?Michał Górecki

Gdzie najwięcej gospodarstw gotowych na DVB-T2/HEVC?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Najwyższy odsetek gospodarstw gotowych do odbioru nowego standardu telewizji cyfrowej zanotowano w obszarze tzw. drugiego etapu przełączeń. Mowa o województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, wielkopolskim oraz zachodniopomorskim. Tam wskaźnik ten wynosi 78%. Łącznie dla całego kraju procent gospodarstw gotowych na DVB-T2/HEVC wynosi 75%.

Przygotowanie do odbioru nowej generacji TV naziemnej

Jak informuje Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji „Krajowy Instytut Mediów prowadzi ciągły pomiar stanu przygotowań gospodarstw domowych na nowy standard telewizji naziemnej od jesieni 2021. Raport „Gotowość na nowy standard DVB-T2/HEVC – dane w trendzie do sierpnia 2022” jest dostępny na https://kim.gov.pl/wyniki-badan/.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!