Ładowanie smartfona w kilka minut? Nadchodzi HyperCharge

Na Dalekim Wschodzie trwa wyścig… w szybkości ładowania telefonów komórkowych. Producenci starają się, aby przeciętna bateria o pojemności 4000-5000 mAh ładowała się krócej, niż trwa przerwa na kawę lub wyprasowanie koszuli. I są naprawdę na dobrej drodze!

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 6 września 2022

Ładowanie smartfona w kilka minut

W czasach, w których w designie telefonów komórkowych trudno oczekiwać przełomowych odkryć, a możliwości techniczne średniaków dorównują flagowcom, trudno znaleźć pole do spektakularnej konkurencji między producentami smartfonów. Nic bardziej mylnego. Na Dalekim Wschodzie trwa właśnie wyścig na czas ładowania telefonów. A skoro czas to pieniądz, rywalizacja ta może zakończyć się bardzo praktycznymi dla nas wszystkich rezultatami.

Wyobrażacie sobie, że rozładowany telefon jesteście w stanie naładować do pełna w trakcie przygotowywania śniadania, lub porannej toalety? Z pewnością wpłynęłoby to na jakość życia. Doładowanie baterii na lotnisku, czy gościnnie w biurze u klienta nie stanowiłoby żadnego problemu. Ta wizja wydaje się dziś bliższa, niż jeszcze mogło się to wydawać rok temu.

Bezpieczne ładowanie smartfona —  co trzeba wiedzieć?Bezpieczne ładowanie smartfona — co trzeba wiedzieć?Michał Górecki


Oficjalnie na prowadzeniu Vivo

Niedawno sieć obiegła informacja, że chińskie Vivo, a dokładnie model iQOO 10 Pro można naładować do pełna w zaledwie 10 minut za pomocą dedykowanej ładowarki 200W. Szybko, biorąc pod uwagę, że model ten posiada standardową baterię o pojemności spotykanej w innych modelach. Niestety u konkurencji czas ładowania jest nadal bardzo długi, przekraczający często godzinę. W wielu sytuacjach taki stan rzeczy generuje problemy. Podładowanie telefonu do 20%, nie daje nam przecież gwarancji, że urządzenie wytrzyma do końca pracy, czy nawet spaceru. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Xiaomi przyspieszy ładowanie?

Teraz poral Xiaomiui ogłasza, że dzięki jej najsilniejszej ładowarce na świecie o mocy 210W naładowanie telefonu będzie możliwe w jeszcze krótszym czasie. Zresztą już rok temu producent wspominał o technologii Hyper Charge, która najwyraźniej staje się faktem. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!