Masz sprzęt Samsunga? W razie awarii sam go naprawisz

Samsung uruchamia program, który pozwoli klientom samodzielnie naprawiać drobne usterki sprzętu.

  • Martyna Kowalska
  • /
  • 4 sierpnia 2022

Lubisz naprawiać? Znasz się choć trochę na elektronice? Chciałeś usunąć samodzielnie drobne usterki ale brakowało ci części zamiennych? Koniec takich dylematów. 

Użytkownicy telefonów Samsung Galaxy S21 i S20, a takżetabletów Tab S7 + będą mogą  zamawiać oryginalneczęści do naprawy tych modeli. Konkretne części będą wysyłane klientom pojedynczoalbo jako cały zestaw do naprawy. W komplecie będą niezbędne narzędzia, a takżedokładna instrukcja. Na razie usługa dostępna jest wyłącznie w USA ale markazapowiada jej szybkie rozszerzenie na pozostałe kraje. Plan zakłada, że w ciągukilku miesięcy opcja samodzielnej naprawy będzie dostępna również w Europie.Dodatkowo programem mają być objęte również inne modele smartfonów.

Lista modeli wycofanych przez Apple. Bo są za stareLista modeli wycofanych przez Apple. Bo są za stareMichał Górecki

Zepsute części klienci będą wysyłali do Samsunga. Firma poddaje recyklingowi. Jak podaje Samsung w komunikacie, projekt ma przyczynić się dopromocji gospodarki o obiegu zamkniętym, tak by zmniejszyć liczbę odpadówelektronicznych.

Z cennika części zamiennych dowiadujemy się, że portładowania kosztuje niecałe 70 dolarów, a niecałe 230 dolarów trzeba zapłacić zazestaw naprawczy ekranu.

Dodatkowo Samsung wprowadza w telefonach tzw. trybserwisowy. Będzie on chronił poufne dane klientów w przypadku koniecznościoddania telefonu do serwisu.

Samodzielna naprawa Apple

Projekt Samsunga to kolejna inicjatywa na rynku tego typu.Wcześniej z podobnym pomysłem wyszła firma Apple, która dała szansę bardziejdoświadczonym technicznie użytkownikom możliwość naprawienia iPhone'a 12,iPhone'a 13 i iPhone'a SE 3.

Firmy coraz częściej angażują się w projekty, które mają przyczynićsię do przedłużenia trwałości urządzeń elektronicznych. To przede wszystkimkonieczność dopasowania się do zmian w prawie które nakazują działania, które mająoszczędzać naturę.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: android

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!