MIUI 13 od Xiaomi oficjalnie zaprezentowany. Jakie wprowadza zmiany?

Właśnie zadebiutował MIUI 13. Ten system operacyjny najnowszej generacji oferuje wszechstronne uaktualnienie, zapewniając szybkie i stabilne działanie oprogramowania urządzeń Xiaomi. Jakie nowości oferuje?

  • Michał Górecki
  • /
  • 31 grudnia 2021

MIUI 13 już działa

Xiaomi w końcu zaprezentowało MIUI 13 podczas premiery swoich flagowców serii Xiaomi 12 w Chinach. Zdaniem ekspertów, chociaż brzmi to jak poważna aktualizacja, MIUI 13 nie wprowadza żadnych znaczących zmian w stosunku do MIUI 12. To dlatego, że pośrednie wersje pomiędzy 12 i 13 wprowadziły już pewne zmiany. Największe zmiany i tak będą raczej dotyczyły rynku chińskiego.

Co ważne, system operacyjny MIUI 13 zostanie teraz rozszerzony poza smartfony i tablety na urządzenia IoT, takie jak inteligentne zegarki, głośniki i telewizory, poprawiając możliwości łączności. MIUI 13 koncentruje się na poprawie podstawowych funkcji, przy ogólnym wzroście płynności o 52 producent — zapewnia producent.

MIUI 13 i konfigurowalne awatary

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

MIUI 13 zaproponował użytkownikom konfigurowalne awatary Xiao. Jak wiadomo AI To nie wszystko, użytkownicy chcą również wybierać spośród różnych głosów i ustawić niestandardowe alerty budzenia. Te także będą.

MIUI 13 i kwestie prywatności

Warto zauważyć, że w przypadku MIUI 12 wcześniej system skanował tylko twarz. Teraz także cała górna część ciała jest uwzględniona w skanowaniu, aby uzyskać więcej danych o użytkowniku. Co więcej, użytkownicy mogą wybrać znak wodny podczas skanowania ważnych dokumentów. System chroni również użytkowników przed połączeniami/wiadomościami spamowymi, złośliwymi aplikacjami i szkodliwymi transferami plików.

Xiaomi 12 i 12 Pro już są. Nowe flagowce od Xiaomi oficjalnie na rynkuXiaomi 12 i 12 Pro już są. Nowe flagowce od Xiaomi oficjalnie na rynkuMichał Górecki

MIUI 13 i optymalizacja

Xiaomi zapewnia, że płynność aplikacji systemowych i aplikacji innych firm jest teraz poprawiona odpowiednio o 20-26 proc. i 15-52 proc. w porównaniu z MIUI 12.5 Enhanced Edition. Urządzenia takie jak Xiaomi Mix 4 mogą teraz z łatwością przechowywać w tle średnio 14 aplikacji. Wreszcie, wydajność odczytu i zapisu spada tylko o 5 proc. na telefonach takich jak Mi 11 Pro po 36 miesiącach użytkowania.

MIUI 13 – nowa czcionka, widżety, tapety

MIUI 13 wprowadza czcionkę MiSans będącą częścią Dynamic Font System 2.0. Ta minimalistyczna czcionka jest już dostępna do pobrania w aplikacji MIUI Themes w Chinach na urządzenia z poprzednimi wersjami MIUI.Xiaomi dołączyło też do wyścigu dynamicznych widżetów wraz z otwarciem na MIUI 13. Widżety w MIUI 13 są podobne do tych, które można znaleźć w OriginOS Ocean vivo i ColorOS 12, choć pewnie nie trafią na rynki międzynarodowe. Widżety MIUI 13 Ponieważ te widżety są oferowane przez znane chińskie aplikacje. Dodatkowo Xiaomi oferuje również widżety do mini-gier, odliczania, przypomnienia o piciu wody, sugestie co dziś zjeść i itp.

 Jeżeli chodzi o MIUI 13 to w zasadzie powiela on tapety z MIUI12 i to dobrze. Dodatkowo najnowsze tapety prezentują strukturę krystaliczną różnych minerałów i są efektem fotografii poklatkowej 8K przy użyciu mikroskopu polaryzacyjnego.

Na jakich telefonach będzie działał MIUI 13?

W sieci pojawiła się właśnie informacja dotycząca wszystkich telefonów, jakie będą mogły wykorzystywać MIUI13. W pierwszym kwartale 2022 będą to: Mi 11, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Mi 11X Pro, Mi 11X, Xiaomi 11T Pro, Xiaomi 11T, Mi 11 Lite, Mi 11 Lite 5G, Xiaomi 11 Lite 5G NE, Xiaomi 11 Lite NE, Xiaomi Pad 5, Redmi 10, Redmi 10 Prime, Redmi Note 8 (2021), Redmi Note 10 Pro, Redmi Note 10 Pro Max, Redmi Note 10, Redmi Note 10 JEWażne informacje: Wybrane funkcje będą dostępne dla globalnych wersji MIUI 13. Pozostałe urządzenia zostaną zaktualizowane później. Lista urządzeń kompatybilnych z MIUI 13 może ulec zmianie.Źródło: gizmochina.com, Xiaomi, własne

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!