Opłaty w serwisie Netflix mocno w górę. To efekt braku rozwiązań na współdzielenie kont?

Najwyraźniej serwis Netflix nie ma pomysłu jak zwiększyć dochody ze sprzedaży subskrypcji dla klientów, którzy współdzielą konta ze swoim znajomymi i rodziną.

  • Michał Górecki
  • /
  • 17 stycznia 2022

Ceny serwisu Netflix idą w górę

Na razie podwyżki cen subskrypcji dotykają inne regiony niż Polska. Na wyższe ceny dostępu do swoich filmów i seriali serwis zdecydował się w USA i Kanadzie, liczonych dla Netfliksa jako wspólny region. Efekt? Plan Basic wzrośnie o dolara do 9,99 dol., a plan Standard będzie kosztował 15,49 dolarów. To wzrost o 2 dolary w stosunku do poprzedniej ceny. O dwa dolary więcej zapłacą także użytkownicy chcący korzystać z planu Premium. Czy 20 dolarów za dostęp do usług serwisu Netflix to dużo? To oczywiście zależy, ale polityka platformy idzie zgodnie z kierunkiem inflacji i trendów na rynkach światowych.

Nie zmienia tego sytuacja Netfliksa w regionie, gdzie przegrywa już z platformą Disneya pod względem liczby wykupionych subskrypcji. Prawdopodobnie powodem podwyżek cen za usługi jest notoryczne udostępnianie kont osobom nieznanym, niespokrewnionym, i nieprzebywającym w jednym gospodarstwie domowym co jest niezgodne z regulaminem. Według szacunków nawet połowa Amerykanów udostępnia swoim znajomym Netfliksa, a biorąc pod uwagę, że liczba klientów regionie przekroczyła 75 milionów, łatwo sobie obliczyć, ile setek milionów brakuje w kasie firmy.

Czym jest Netflix?

Netflix to serwis streamingowy działający na zasadach abonamentu, który umożliwia użytkownikom oglądanie filmów, seriali i programów bez reklam przy użyciu urządzenia połączonego z internetem. Filmy, seriale i programy można także pobierać na urządzenia z systemem iOS, Android lub Windows 10, aby obejrzeć je bez dostępu do internetu.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Netflix zmienia politykę w Europie. Koniec ze współdzieleniem kont coraz bliżejNetflix zmienia politykę w Europie. Koniec ze współdzieleniem kont coraz bliżejMikołaj Frączak

Jak korzystać z Netfliksa?

W celu korzystania z serwisu Netflix należy założyć konto na stronie platformy lub przez aplikację, dokonać wyboru odpowiedniego planu, a następnie podpiąć możliwość opłacania subskrypcji. Członkostwo w serwisie Netflix jest automatycznie przedłużane aż do rezygnacji. W celu korzystania z serwisu Netflix użytkownik musi dysponować dostępem do internetu oraz urządzeniem z obsługą platformy Netflix i przekazać informacje dotyczące co najmniej jednej metody płatności.

Metoda ta oznacza aktualną, poprawną i akceptowaną metodę płatności, którą można później każdorazowo zmienić i która może obejmować płatność z wykorzystaniem konta użytkownika zarejestrowanego w innej firmie. Użytkownik, o ile nie zrezygnuje z członkostwa przed datą rozliczenia, upoważnia serwis do pobrania opłaty członkowskiej za następny okres rozliczeniowy przy użyciu wybranej przez siebie metody.

Czy współdzielenie konta z osobą spoza domu jest zgodne z regulaminem?

Większość klientów Netfliksa korzysta z serwisu streamingowego zgodnie z regulaminem, czyli nie udostępnia swojego konta osobom trzecim. Jest jednak odsetek klientów, którzy chcą obejść nieco wysokie ich zdaniem opłaty za korzystaniem z platformy. Pomijając kwestie etyczne czy nawet prawne łamania regulaminu, sam pomysł nie jest najmądrzejszy.

Zgodnie z regulaminem zarejestrowanymi użytkownikami serwisu Netflix mogą zostać wyłącznie osoby, które ukończyły 18 lat. Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z serwisu tylko pod nadzorem dorosłych. Serwis Netflix oraz wszelkie treści, do których dostęp następuje przy jego użyciu, są przeznaczone wyłącznie do niekomercyjnego użytku osobistego i nie mogą być udostępniane żadnym osobom, które nie mieszkają z użytkownikiem w gospodarstwie domowym.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!