Pakiet bezpieczeństwa T-Mobile. Oferta

Bezpieczne surfowanie po internecie to obecnie już nie opcja, a wręcz obowiązek. Żyjemy w czasach, kiedy niemal każdy z nas zostawia w cyberprzestrzeni swój cyfrowy ślad. Gromadzimy treści, a także je generujemy i upubliczniamy. Warto mieć pewność, że nasze informacje nie trafią w ręce hakerów. W walce o prywatność może pomóc na przykład pakiet bezpieczeństwa od T-Mobile. Jak przestawia się oferta operatora?

  • Michał Górecki
  • /
  • 7 maja 2021

Dlaczego warto chronić prywatność w sieci?

Przede wszystkim dlatego, by nie musieć się później martwić. A powodów do zmartwień może być całkiem sporo. Wyciek naszych prywatnych zdjęć, kradzież tożsamości czy ryzyko wzięcia na nasze dane kredytu, który będziemy musieli spłacać to tylko kilka z zagrożeń, jakie na nas czekają.

Nie sposób też nie zwrócić uwagi na bezpieczeństwo w internecie najmłodszych. Nie wszystkie strony są dla nich przeznaczone. Kolejna kwestia to tak zwana cyfrowa higiena. Telefony komórkowe i usługi sieciowe coraz częściej wpędzają ludzi w nałogi, z których wyjście może być problematyczne.

Jakie usługi wchodzą w skład pakietu bezpieczeństwa od T-Mobile?

Żyjemy w czasach, kiedy złośliwe wirusy zagrażają nie tylko naszym komputerom, ale bardzo często także i smartfonom. Łatwo pobrać złośliwe oprogramowanie lub udzielić zbyt dużej ilości uprawnień wybranym stronom w sieci.

T-Mobile to rozumie i daje swoim użytkownikom możliwość skorzystania z profesjonalnego oprogramowania antywirusowego — Norton Mobile Security. Poza ochroną naszych danych w sieci aplikacja sprawdzi się też w razie, gdyby ktoś ukradł nasz telefon. Wystarczy tylko zalogować się z komputera na swoje konto i odnaleźć urządzenie po ostatnim miejscu logowania. 

W razie czego aplikacja daje też możliwość zdalnego wymazania naszych danych z telefonu komórkowego, a także wspiera blokowanie połączeń i wiadomości SMS, które pochodzą od wybranych osób. Jeśli narzędzie odkryje, że jakaś aplikacja pobiera zbyt wiele danych, to także nas o tym poinformuje. Miesięczna ochrona kosztuje 4,99 PLN.

Operator daje też dostęp do narzędzia Bezpieczne Surfowanie. Narzędzie chroni nas przed wejściem na zawirusowane strony, z których ktoś mógłby wykraść nasze dane. Usługę można wypróbować za darmo przez trzy miesiące. Po tym czasie naliczana jest opłata wynosząca 1,99 PLN na miesiąc.

T-Mobile ma też swoją autorską usługę MyDysk, która jest po prostu wirtualną przestrzenią na kopie naszych plików. W zależności od pakietu, na jaki się zdecydujemy, możemy zyskać 25 lub 100 GB.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czy warto chronić swoją prywatność w sieci?

Zdecydowanie tak. Pamiętajmy też o tym, że jak nas widzą, tak nas piszą. Jeśli utracimy dostęp do naszego konta na jednej z platform społecznościowych lub nieopatrzenie będziemy publikować tam treści reklamowe, to w razie zmiany pracy narażamy się na to, że przełożony wyrobi sobie o nas złą opinię jeszcze przed parafowaniem umowy.

To tylko jedna z sytuacji, kiedy niewystarczająca troska o naszą higienę cyfrową może przełożyć się na realne życie. A podobnych sytuacji z czasem wciąż będzie przybywać. Bo internet coraz mocniej oddziałuje na każdy aspekt naszego życia.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!