Pierwszy iPhone w firmie: o czym trzeba pamiętać?

Jeśli dopiero przymierzamy się do zakupu naszego pierwszego iPhone’a, czeka nas kilka zadań, które koniecznie musimy wykonać. Mimo tego, że zasady migracji danych z Androida do iOS są dość jasne i klarowne, to możemy napotkać na sytuacje, kiedy będzie trzeba przez dłuższą chwilę się zastanowić.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 lipca 2021

Po co miałbym kupować iPhone od Apple?

Czasy, kiedy był to wyznacznik prestiżu, już dawno minęły. Ceny flagowych telefonów z obozu Androida oraz tych z logo nadgryzionego jabłka praktycznie się już wyrównały. Oczywiście w pewnych kręgach posiadanie iPhone’a to wręcz obowiązek, jednak takich grup docelowych nie ma zbyt wiele. 

Chęć zmiany urządzenia może wynikać z wielu czynników. Czy tego chcemy, czy nie, czasem Android może nam się po prostu przejść, znudzić. Nikt nie lubi też sytuacji, kiedy za sprzęt, którzy nierzadko kosztuje 4-5 tysięcy złotych dostajemy tylko dwa (maksymalnie trzy) lata wsparcia technicznego.

Na tym polu Apple wyprzeda swojego głównego rywala o lata świetlne. Firma z Cupertino oferuje nawet dwukrotnie dłuższe wsparcie swoich urządzeń. Duże aktualizacje będą przychodzić na nasz telefon przez 5, a nawet i 6 lat. To bardzo długo.

Na pewno warto też docenić Apple za jeden z najlepiej pomyślanych komercyjnych ekosystemów, jakie są na rynku. Tutaj nie ma miejsca na przypadki. iPhone łączy się nie tylko ze słuchawkami, ale i z MacBookiem, a także z naszym iPadem. Wszystko płynnie, w kilka sekund. To kolejna wartość dodana, która kusi wiele osób.

Po stronie atutów można też wskazać to, że są to po prostu urządzenia bardzo dobre. Apple wydaje obecnie tylko flagowce, czyli urządzenia z najwyższej półki. Na dodatek, wraz z premierą iPhone’a 12 Mini, pojawiła się szansa na powrót do malutkiego, kompaktowego smartfona z potężną specyfikacją. To rozwiązanie, którego rynek nie widział od lat.

Jak przygotować się do migracji danych

Pamiętajmy o tym, że format przechowywania danych o kontaktach w Apple jest inny niż na Androidzie. Warto wyeksportować swoje kontakty do usług Google, a następnie przejść na podstronę contacts.google.com i zapisać je na dysku. Teraz musimy tylko skorzystać z darmowego konwertera, który „podmieni je” do formatu używanego przez Apple.

Co jest, a co nie jest danymi osobowymi?Co jest, a co nie jest danymi osobowymi?Rafał Stępniewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Dobrą praktyką jest też wcześniejsze zapisanie swoich zdjęć i plików wideo na dysku twardym lub w chmurze danych. Kopiowanie setek czy tysięcy fotografii z użyciem łączności bezprzewodowej może być trudne i czasochłonne. Prościej będzie zgrać te zdjęcia później z dysku.

Którego iPhone’a warto kupić w 2021 roku?

Niezwykle ceniony wciąż jest iPhone 11, który debiutował w 2020 roku. Można go kupić w dobrej cenie. Odwdzięczy się świetnym ekranem, wydajną baterią, dobrą wydajnością oraz godnym uwagi zestawem aparatów. To jedna z najciekawszych propozycji.

Jeśli chcemy urządzenie z modemem 5G, to interesują nas tylko urządzenia z rodziny 12: iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro oraz 12 Pro Max. To na dziś dzień najnowsze produkty z logo Apple. Jeśli po prostu chcemy wydać mało pieniędzy, można jeszcze pomyśleć o iPhone SE 2020, choć opinie są tutaj mocno podzielone.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!