Ranking najpopularniejszych smartfonów 5G. Jeden z operatorów podzielił się danymi

Rankingi najlepiej sprzedających się smartfonów w T‑Mobile regularnie wskazywały, że w 2021 roku największą popularnością cieszyły się modele marek Samsung, Apple oraz Xiaomi.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 stycznia 2022

Samsung, Apple oraz Xiaomi najlepsze?

Czy taka tendencja utrzymała się do końca roku? Wyniki z ostatniego kwartału 2021 potwierdzają, że urządzenia tych producentów wciąż są wybierane najczęściej, tym razem jednak dwa segmenty cenowe zdecydowanie należały do jednego z graczy rynku urządzeń mobilnych.

Polacy polubili smartfony 5G

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wyniki sprzedażowe minionego roku jasno pokazują, że Polacy coraz chętniej sięgają po technologię 5G. Jeszcze w trzecim kwartale smartfony kompatybilne z siecią piątej generacji stanowiły 30 proc. telefonów wybieranych przez naszych klientów, w czwartym kwartale było to już ponad 40 proc. Duży wpływ na taki rezultat z pewnością ma coraz szersza dostępność 5G w smartfonach różnych segmentów cenowych, ale też świadomość potencjału tej niezwykle szybkiej technologii łączności wśród użytkowników.

Zestawienie najpopularniejszych urządzeń – w premium rządzi iPhone

W przypadku segmentu premium podium zdominowały produkty firmy Apple z modelem iPhone 13 Pro 128/256 GB na czele. Na drugiej pozycji ulokował się iPhone 13 Pro Max 128 GB. Trzecie miejsce przypadło Samsungowi Galaxy S21+ 5G 128 GB.

Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Smartfon z najlepszą baterią [RANKING]Michał Górecki

Średnia półka dla Samsunga

Półkę niżej pierwszą lokatę objął Samsung za sprawą modelu Galaxy S21 5G 128 GB. W tej kategorii cenowej Apple wciąż utrzymało jednak silną pozycję, zajmując drugie i trzecie miejsce z urządzeniami iPhone 13 128 GB, a następnie iPhone 13 mini 128 GB.

W segmencie średnim całe podium należało już do Samsunga z najpopularniejszym w tym segmencie modelem Samsung Galaxy A52s 6/128 GB na czele. Druga lokata należała do modelu Galaxy A22 5G, a top 3 tej kategorii zamknął Samsung Galaxy A32 5G.

Telefony ekonomiczne? Jest dwóch faworytów

O ile Apple i Samsung zdominowały ranking najlepiej sprzedających się smartfonów kolejno w segmentach od premium do średniej półki, o tyle w ostatnim przedziale cenowym najpopularniejsze kazały się dwie inne marki telefonów. Pierwszą lokatę objęło tutaj Xiaomi z modelem Xiaomi Redmi Note 10 5G 64 GB. Zaraz za nim znalazła się Motorola Moto G50 5G.

Które telefony są najpopularniejszy wśród Polaków?

SentiOne, polska firma zajmująca się m.in. monitoringiem Internetu z wykorzystaniem zaawansowanej sztucznej inteligencji, sprawdziła, które modele smartfonów w 2021 r. są najbardziej popularne według opinii polskich internautów. Okazało się, że liderem jest Samsung, ale i Oppo cieszy się bardzo dużą sympatią.

Według informacji SentiOne Samsung, a szczególnie model Galaxy S21, w rankingu popularności wśród polskich Internautów całkowicie deklasuje konkurencję. Na drugim miejscu wśród najczęściej wspominanych smartfonów jest iPhone 13, ale wzmianki o Oppo Reno 5 5G osiągają znacznie większy zasięg. Zdecydowanie częściej o smartfonach w Internecie wypowiadają mężczyźni. Największy odsetek kobiet, ponad 1/5 wszystkich dyskutujących, zaangażował się w rozmowy o składanym modelu Samsung Galaxy Z Flip 3.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!