Smartwatch jako komputer dla nurków? Jest już takie rozwiązanie

Apple zachwala aplikację Oceanic+, która sprawia, że Apple Watch Ultra może stać się funkcjonalnym i intuicyjnym komputerem dla nurków. Program został zaprojektowany przez Huish Outdoors we współpracy z twórcami urządzenia.

  • Anna Malinowska
  • /
  • 29 listopada 2022

Możliwości Oceanic+

Apple zachwala swego Watch’a Ultra jako „najbardziej wytrzymały zegarek” firmy. W ocenie producenta pozwala nurkom rekreacyjnym na korzystanie z urządzenia nawet na głębokości 40 metrów. Według zapewnień, taki wynik nie był osiągalny wcześniej dla takich urządzeń. W zegarku znajduje się m.in. nowy głębokościomierz oraz czujnik temperatury wody. 

Apple Watch Ultra pod wodą w tandemie z iPhone’m na powierzchni

Aplikacja Oceanic+ działająca zarówno na iPhone, jak i Apple Watch Ultra ma zapewnić wszelkie ważne funkcje, jakie powinien posiadać zaawansowany komputer nurkowy. Umożliwia on m.in. zaplanowanie nurkowania, a po wynurzeniu na analizę dokładnych parametrów aktywności. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

 

Historia komputerów nurkowych

Apple przy okazji opisu możliwości swojego urządzenia przypomina, że pierwsze komputery dla nurków pojawiły się w latach 80-tych, choć jeszcze w latach 80-tych i 90-tych stosowało „analogowe” rozwiązania jak kartka i ołówek. Wszystko po to, by rozpisać swoje indywidualne tabele dekompresyjne. Teraz, wszystkie obliczenia zrobi za nas profesjonalna aplikacja w połączeniu z wytrzymałym zegarkiem. 

Apple Watch Ultra – parametry na nurkowania

Apple Watch Ultra posiada klasę wodoodporności WR100 oraz certyfikat EN133119, co jest standardem dla akcesoriów wykorzystywanych przez nurków oraz głębokościomierzy. Całość dopełnia tytanowa koperta 49mm, szafirowe szkło, oraz superjasny wyświetlacz, który osiąga poziom 2000 nitów. To oznacza, że bez problemu można odczytać jego wskazania pod wodą. 

FOT: Zrzut z ekranu Apple.com

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!