Xperia 1 IV. Sony przedstawia smartfon z prawdziwym zoomem optycznym

Sony przedstawia smartfon Sony Xperia 1 IV — potężne narzędzie do tworzenia treści z pierwszym na świecie obiektywem z prawdziwym zoomem optycznym.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 12 maja 2022

Sony Xperia 1 IV — zaawansowany obiektyw

We wszystkich obiektywach zastosowano 12-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor RS™ do urządzeń mobilnych, umożliwiający odczyt do 120 klatek na sekundę. Właściwość ta pozwala nagrywać obraz 4K przy 120 kl./s i odtwarzać nagrania w nawet pięciokrotnie zwolnionym tempie. Wszystkie obiektywy umożliwiają również fotografowanie z użyciem funkcji śledzenia w czasie rzeczywistym oraz ustawiania ostrości na oko w czasie rzeczywistym. Aby zapewnić dokładne ustawianie i śledzenie ostrości w słabym świetle, Xperia 1 IV wykorzystuje informacje o głębi z czujnika iToF 3D oraz wykrywanie obiektów oparte na sztucznej inteligencji.

Sony Xperia 1 IV — tworzenie niezwykłych materiałów wideo

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Xperia 1 IV daje niezrównane możliwości nagrywania obrazu filmowego. Kierując się opiniami producentów wideo, firma Sony rozwinęła funkcję „Videography Pro”, centralizującą ustawienia filmów. W rezultacie użytkownicy mogą z łatwością regulować ostrość, ekspozycję, balans bieli i inne ustawienia nawet w trakcie nagrywania.

Fotografowanie z użyciem technologii z aparatów Alpha

Smartfon Xperia 1 IV jest wyposażony w wysokiej jakości teleobiektyw z zoomem optycznym oraz zaawansowaną technologię automatycznej regulacji ostrości, dzięki którym wykonuje znakomite zdjęcia z pięknym efektem bokeh. Wszystkie trzy obiektywy pozwalają używać funkcji Real-Time Eye AF i wykonywać zdjęcia seryjne HDR z szybkością 20 kl./s, z automatyką ekspozycji i ostrości (AE/AF). Umożliwia to wykonywanie portretów ludzi i zwierząt nawet podczas fotografowania szybko poruszających się obiektów i w trudnych warunkach. Funkcja balansu bieli AI zapewnia natomiast prawidłowe kolory i realistyczne rezultaty podczas fotografowania w trudnym oświetleniu.

Vinted zmienia platformę. Uwaga na oszustówVinted zmienia platformę. Uwaga na oszustówMikołaj Frączak

Tryb Cinematography Pro „Powered by CineAlta”

Dzięki trybowi Cinematography Pro „Powered by CineAlta” użytkownicy smartfona Xperia 1 IV z łatwością nakręcą materiał o kinowym wyglądzie, z parametrami i ustawieniami koloru podobnymi jak w zastosowaniach profesjonalnych. Wszystkie obiektywy aparatu z tyłu umożliwiają zapis obrazu 4K z szybkością 120 kl./s i jego późniejsze odtwarzanie w nawet 5-krotnie zwolnionym tempie. Nowością jest dostępność funkcji nagrywania wieloklatkowegox również w trybie nagrywania obrazu kinowego. Funkcja ta pozwala nagrywać filmy z szerszym zakresem dynamicznym, bez utraty rozdzielczości.

Autentyczne brzmienie muzyki

Smartfon Xperia 1 IV zaprojektowano, by zapewnić autentyczne wrażenia przy słuchaniu. Służy temu między innymi optymalizacja dźwięku, którą przeprowadzono we współpracy z Sony Music Entertainment. W celu poprawy jakości basu zastosowano nowe głośniki stereofoniczne, przystosowane również do odtwarzania dźwięku 360 Reality Audio (360RA).

Profesjonalne nagrania dzięki Music ProNowa funkcja Music Pro umożliwia dokonywanie profesjonalnych nagrań samym smartfonem Xperia 1 IV, z wykorzystaniem unikatowego przetwarzania w chmurze. Music Pro przekształca wokal ze smartfona w taki sposób, że brzmi on jak nagranie z profesjonalnego studia, zatem użytkownik może nagrywać całe piosenki w domu i poza nim.

Wyjątkowo intensywna rozrywka

Xperia 1 IV jest wyposażona w 6,5-calowy wyświetlacz OLED 4K HDR o częstotliwości odświeżania 120 Hz, bez wcięcia przeszkadzającego w oglądaniu znakomitego obrazu 21:9 O 50 proc. większa jasność i technologia Real-time HDR Drive poprawiają widoczność jasnych i ciemnych fragmentów nawet w intensywnym oświetleniu.

Wydajność i design

Xperia 1 IV jest oparta na platformie mobilnej Snapdragon® 8 Gen 1. Współpracuje z sieciami 5G i Wi-Fi 6E ma 12 GB pamięci RAM i 256 GB ROM, a jej bateria o pojemności 5000 mAh wystarcza nawet na 3 lata eksploatacji. Funkcja szybkiego ładowania pozwala naładować baterię do 50 proc. w 30 minut. Możliwe jest również ładowanie bezprzewodowe.

Dostępność: Xperia 1 IV

Dedykowana „Stylowa osłona z podstawką” dorównuje smartfonowi innowacyjną konstrukcją i nowoczesną stylistyką. Ma zintegrowaną podstawkę, jest wykonana z antybakteryjnego materiału i wygodnie leży w dłoni. W ofercie znajdą się dwie odmiany kolorystyczne: czarna i fioletowa. Osłona trafi do sprzedaży na wybranych rynkach w połowie czerwca.Sprzedaż smartfona Xperia 1 IV rozpocznie się w połowie czerwca 2022 r.

Źródło: Strona serwisu prasowego SONY

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!