Telefon z Apple iOS - czy sprawdzi się w pracy marketingowca?

Popularność telefonów od Apple na pewno nie jest tak duża, jak urządzeń z Androidem. Paradoksalnie, z roku na rok, w rankingach na najlepiej sprzedający się telefon w skali globalnej, często na szczycie rankingu znajdują się właśnie iPhone’y. Czy ten smartfon sprawdzi się w pracy marketingowca?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 5 lipca 2021

Czym wyróżnia się iPhone na tle androidowej konkurencji?

Paradoksalnie, ilość różnic z roku na rok jest coraz mniejsza. O wiele prościej wskazać dziś elementy wspólne. Rozwiązania takie jak sklepy z aplikacjami, ich zdalna aktualizacja czy nowe wersje oprogramowania instalowane przez OTA to tylko kilka cech wspólnych, które łączą obie te platformy.

Od debiutu pierwszego iPhone’a, Apple stawia na prostotę obsługi. Do ery ósmego iPhone’a, do większości działań na tym urządzeniu wystarczał tylko jeden fizyczny przycisk ulokowany pod ekranem. Intuicyjność obsługi i nastawienie na dotarcie do celu (czyli uruchomienie usługi w najprostszy możliwy sposób) to także i dzisiaj domena Apple. 

Bez wątpienia należy zwrócić uwagę na zupełnie inne zasady dotyczące aktualizacji systemowych. Oprogramowanie z logo nadgryzionego jabłka jest aktualizowane nawet i przez pięć lat. To wynik, o którym większość androidowej konkurencji może jedynie pomarzyć.

Pewnego rodzaju innowacją są też dedykowane usprawnienia i rozwiązania w wielu różnych programach, które są dostępne zarówno na Androida jak i na iOS. Nie da się też nie dostrzec, że często wyróżniają się one lepszą optymalizacją, a co za tym idzie, także i kulturą pracy. 

iPhone do pracy — czy to dobry pomysł?

Trudno o jednoznaczną odpowiedź na to pytanie. Pracownik działu marketingu bez wątpienia może wycisnąć z telefonu od Apple bardzo dużo, jednak trzeba też pamiętać o tym, że czasem parcie pod prąd może przysporzyć wiele dodatkowej pracy.

Jak zarządzać linią produkcyjną?Jak zarządzać linią produkcyjną?Anna Malinowska

Można tu podać przykład formatu.HEIC, który wdrożyła firma, rezygnując tym samym z klasycznego formatu zapisu zdjęć: JPG czy PNG. Jeśli chcielibyśmy obrabiać zdjęcia, by te wyglądały jeszcze lepiej, na przykład na komputerze PC, to oznacza to dla nas dodatkową pracę. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Z drugiej strony, lepiej zoptymalizowane aplikacje, to bez wątpienia jeden z wyróżników, który sprawi, że utrzymanie kontaktu z fanami, którzy obserwują nasz fanpage w mediach społecznościowych, będzie zadaniem bardzo prostym.

Kiedy iPhone to wręcz „obowiązkowe wyposażenie w firmie”?

Kluczową rolę odgrywa ekosystem. Jeśli korzystamy na przykład z MacBooka Air lub Pro, to logicznym wydaje się być poszerzenie portfolio produktów od Apple o kolejne: wliczając w to także iPhone, iWatcha czy iPad’a, który także może przydać się w biznesie. 

Jeśli jednak korzystamy z Windowsa, to warto zastanowić się nad tym, czy aby nie zaufać ekosystemowi Androida. W cenach zbliżonych do nowych iPhone’ów można tam odnaleźć wiele świetnych urządzeń, które na pewno będą w stanie wygenerować bardzo dobrej jakości zdjęcia i materiały wideo. Jeśli zaufamy odpowiedniemu producentowi, to taki telefon na pewno posłuży nam przez wiele długich lat. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!