TikTok. Nowe narzędzie do generowania skryptów reklam

TikTok dodał nowe narzędzie oparte na sztucznej inteligencji, które pomaga tworzyć lepsze klipy wideo TikTok. To generator skryptów, który znajduje się  w Creative Center. Nowe narzędzie pomaga nakreślić koncepcje wideo na podstawie twoich podpowiedzi.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 21 czerwca 2023

Generator skryptów

Za pomocą narzędzia Generator Skryptów TikTok możesz wprowadzić branżę, nazwę produktu, opis przedmiotu i wszelkie odpowiednie słowa kluczowe, które chcesz wyróżnić lub uwzględnić. Następnie wybierz, czy chcesz 15-30 sekund lub 31-60 sekund wideo, a następnie naciśnij „Generuj skrypty”.

Na podstawie podanych przez Ciebie informacji system utworzy wybór przykładowych skryptów wideo do rozważenia, z których każdy będzie zawierał haczyk, scenę i wezwanie do działania, a także wskazówki dźwiękowe i wizualne.

Sposób na lepszą konchecję

Może to być łatwy sposób na wymyślenie lepszych koncepcji treści TikTok – a nawet jeśli uważasz, że wszystkie są do niczego, możesz uruchomić to ponownie i zobaczyć, co jeszcze wymyśli. TikTok ostrzega, że ​​wszelkie treści generowane przez sztuczną inteligencję mogą nie być dokładne, a sam TikTok:

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

nie składa żadnych obietnic ani gwarancji dotyczących treści generowanych przez Generator skryptów. Decyzja o wykorzystaniu i/lub opublikowaniu treści utworzonych za pomocą Generatora skryptów w reklamach lub innych materiałach należy wyłącznie do Ciebie. Ponosisz wyłączną odpowiedzialność za wszelkie treści utworzone za pomocą Generatora skryptów, w tym za zapewnienie, że takie treści są dokładne i zgodne z obowiązującymi przepisami i regulacjami, a treści te nie są wspierane, sponsorowane ani zatwierdzane przez TikTok. Przesłane informacje zostaną udostępnione naszemu zewnętrznemu usługodawcy w celu wygenerowania treści tworzonych przez Generator skryptów. Prosimy nie udostępniać żadnych danych osobowych, wrażliwych ani poufnych.

Zewnętrzny dostawca 

TikTok mówi również, że jego system sztucznej inteligencji generatora skryptów jest zbudowany przez zewnętrznego dostawcę, więc wszystko, co mu dostarczysz, będzie kierowane przez ten zasób – choć nie jest do końca jasne, kto lub czym jest ta usługa strony trzeciej. Przypuszczalnie system został zbudowany na danych z najlepszych klipów wideo TikTok, które powinny generować bardziej natywne, angażujące skrypty dla twoich filmów.

Media społecznościowe – FB, LinkedIn, Instagram, Tik tok. O co w tym chodzi?Media społecznościowe – FB, LinkedIn, Instagram, Tik tok. O co w tym chodzi?Anna Malinowska

Ale podobnie jak w przypadku większości narzędzi AI, może to również prowadzić do bardziej ogólnych treści. Jeśli wszyscy zaczną publikować ten sam rodzaj treści, na podstawie rekomendacje AI, które są oparte na istniejących trendach, w rezultacie wszystkie reklamy staną się mniej atrakcyjne. Ale z drugiej strony to i tak prawie się dzieje, a wszyscy marketerzy czepiają się najnowszych zmian i próbują pracować z systemami, aby uzyskać jak najlepszy efekt.

W związku z tym może to być dobra opcja do rozważenia – i tak czy inaczej, nic Cię to nie kosztuje. Aby przetestować nowe narzędzie generatora skryptów, potrzebujesz loginu TikTok dla firm, aby uzyskać dostęp do narzędzi Creative Center TikTok.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!