TikTok testuje 15-minutowe filmy

TikTok testuje możliwość przesyłania przez użytkowników 15-minutowych filmów. Gigant mediów społecznościowych powiedział, że nowy limit przesyłania jest testowany w wybranych regionach z ograniczoną grupą użytkowników, ale odmówił podania szczegółów. Nowa opcja zwiększa limit przesyłania filmów w aplikacji z 10 minut do 15 minut.

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 13 grudnia 2023

Kto pierwszy zauważył zmianę?

Zmianę jako pierwszy zauważył konsultant ds. mediów społecznościowych Matt Navarra, który zamieścił zrzut ekranu z komunikatem wyświetlanym użytkownikom mającym dostęp do nowej opcji. Jak wynika ze zrzutu ekranu, użytkownicy mogą przesyłać dłuższe filmy na platformę zarówno z aplikacji TikTok, jak i na komputerze.

TikTok początkowo zyskał sławę jako najpopularniejsza platforma do krótkich filmów, ale powoli zaczęła wykorzystywać dłuższe treści. Firma zwiększyła maksymalną długość filmu do 10 minut z trzech minut w lutym 2022 r. Wcześniej limit wynosił 60 sekund, po początkowym zwiększeniu z 15 sekund.

Więcej elastyczności

Zwiększona długość filmu zapewni twórcom jeszcze więcej czasu i elastyczności podczas udostępniania przepisów kulinarnych, poradników kosmetycznych, treści edukacyjnych i skeczy komediowych. Obecnie, jeśli film trwa dłużej niż 10 minut, twórcy będą kierować widzów do filmu „Część 2”. Dzięki temu rozszerzonemu limitowi czasowemu twórcy nie muszą już tworzyć całej serii filmów podczas udostępniania treści.

12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Zmiana stawia TikTok w jeszcze bardziej bezpośredniej konkurencji z YouTube. Posunięcie to wskazuje, że TikTok chce przyciągnąć twórców dłuższych filmów, którzy zwykle publikują treści w YouTube. W przeszłości TikTok był postrzegany jako platforma dla krótkich treści, podczas gdy YouTube był postrzegany jako miejsce dla długich treści. W ciągu ostatnich kilku lat granice między obiema firmami zatarły się, ponieważ TikTok obsługuje dłuższe filmy, a YouTube – krótsze filmy w formie filmów Short.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Warto zauważyć, że TikTok wkroczył także dalej na terytorium YouTube dzięki poziomemu trybowi pełnoekranowemu, który jest testowany w wybranych regionach. Prawdopodobnie nie wszyscy z radością przyjmą nowy limit czasu wideo. TikTok jest znany z krótkich i zabawnych filmów, więc prawdopodobnie właśnie po to ludzie przychodzą na platformę, niekoniecznie po długie filmy. Nie każdy ma apetyt na długie filmy, o czym TikTok zdaje się być świadomy, biorąc pod uwagę niedawne wprowadzenie na rynek funkcji umożliwiającej przewijanie filmów do przodu poprzez przytrzymanie prawej strony filmu.

W Polsce zrobił furorę w 2020 roku

Tik Tok to serwis społecznościowy bazujący na contencie wideo. Choć funkcjonuje z powodzeniem od 2017 roku, w Polsce zrobił furorę dopiero w 2020 roku i sukcesywnie zwiększa grono użytkowników. Szacuje się, że aktualnie w Polsce z Tik Toka korzysta między 6 a 7 mln użytkowników.

X testuje różne opcje jakości przesyłania wideoX testuje różne opcje jakości przesyłania wideoJoanna Gościńska

Tik Tok to serwis pozwalający na kreatywne publikowanie treści video – można je dowolnie edytować w samej aplikacji, wchodzić w interakcje z pozostałymi użytkownikami. Tik Tok to źródło wiedzy, rozrywki, inspiracji. W aplikacji można tworzyć krótkie filmiki, od 15 sekund. Użytkownicy do wyboru mają liczne efekty specjalne, nakładki, ścieżki dźwiękowe, możliwość podłożenia lektora do filmu i wiele więcej. Jest to bardzo rozbudowane i intuicyjne narzędzie do tworzenia interesującego video-contentu.

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!