Apple przedstawił najnowszego MacBooka Air

Apple przedstawia zupełnie nowego MacBooka Air, doładowanego nowym chipem M2.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 czerwca 2022

Nowy MacBook Air

Apple przedstawiła całkowicie przeprojektowanego MacBooka Air, wyposażonego w nowy chip M2, który jeszcze bardziej podnosi przełomową wydajność i możliwości M1. MacBook Air przenosi wszystko, co użytkownicy kochają w najlepiej sprzedającym się laptopie na świecie, na wyższy poziom.

Dzięki zupełnie nowej, uderzająco smukłej konstrukcji i jeszcze większej wydajności MacBook Air jest również wyposażony w większy 13,6-calowy wyświetlacz Liquid Retina, kamerę FaceTime HD 1080p, czterogłośnikowy system dźwiękowy, do 18 godzin pracy na baterii1 oraz MagSafe ładowanie. Jest teraz dostępny w czterech wykończeniach kolorystycznych.

Nowy MacBook Air dołącza do jeszcze potężniejszego 14- i 16-calowego MacBooka Pro z M1 Pro i M1 Max, aby uzupełnić najsilniejszą linię notebooków Mac, jaką kiedykolwiek oferowano. Laptop będzie dostępny w przyszłym miesiącu.

Całkowicie nowy MacBook Air z chipem M2

MacBook Air mierzy zaledwie 11,3 mm grubości i waży zaledwie 2,7 funta, a do tego jest wyposażony w trwałą, całkowicie aluminiową obudowę, która jest niezwykle solidna i trwała. Ta cienka i lekka konstrukcja integruje swoje komponenty tak wydajnie, że skutkuje zdumiewającą, 20-procentową redukcją objętości. Dzięki energooszczędności M2 wszystkie możliwości MacBooka Air są wbudowane w cichą konstrukcję bez wentylatora. Oprócz kolorów srebrnego i gwiezdnej szarości MacBook Air jest teraz dostępny w dwóch nowych wykończeniach — midnight i starlight.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Mikołaj Frączak

MagSafe powraca

MagSafe powraca do MacBooka Air, zapewniając użytkownikom dedykowany port ładowania, który można łatwo podłączyć, jednocześnie chroniąc MacBooka Air, gdy jest podłączony, szybko zwalniając, jeśli kabel ładujący zostanie przypadkowo pociągnięty. MacBook Air jest również wyposażony w dwa porty Thunderbolt do podłączania różnych akcesoriów oraz gniazdo audio 3,5 mm obsługujące słuchawki o wysokiej impedancji. Dodatkowo klawiatura Magic Keyboard jest wyposażona w pełnowymiarowy rząd funkcji z Touch ID oraz przestronny, wiodący w branży gładzik Force Touch.

Nowy 13,6-calowy wyświetlacz Liquid Retina

Nowy MacBook Air ma wspaniały wyświetlacz Liquid Retina o przekątnej 13,6 cala, który został powiększony, aby zrobić miejsce na pasek menu. Rezultatem jest większy wyświetlacz z dużo cieńszymi ramkami, dający użytkownikom większą powierzchnię ekranu, umożliwiającą przeglądanie treści z doskonałymi szczegółami. Przy jasności 500 nitów jest również o 25 procent jaśniejszy niż wcześniej. Ponadto nowy wyświetlacz obsługuje teraz 1 miliard kolorów, dzięki czemu zdjęcia i filmy wyglądają niesamowicie żywo.

Kamera FaceTime HD 1080p i system dźwiękowy z czterema głośnikami

MacBook Air jest wyposażony w nową kamerę FaceTime HD 1080p z większym przetwornikiem obrazu i wydajniejszymi pikselami, które zapewniają dwukrotnie wyższą rozdzielczość i wydajność przy słabym oświetleniu w porównaniu z poprzednią generacją. W połączeniu z mocą przetwarzania zaawansowanego procesora sygnału obrazu w M2 użytkownicy będą świetnie wyglądać podczas rozmów wideo.

MacBook Air jest również wyposażony w czterogłośnikowy system dźwiękowy. Aby zmieścić się w tak cienkiej obudowie. Głośniki i mikrofony są całkowicie zintegrowane między klawiaturą a wyświetlaczem, zapewniając jednocześnie jeszcze lepsze wrażenia dźwiękowe. Zestaw trzech mikrofonów rejestruje czysty dźwięk przy użyciu zaawansowanych algorytmów kształtowania wiązki, a głośniki zapewniają lepszą separację stereo i czystość głosu. MacBook Air obsługuje także wciągający dźwięk przestrzenny w muzyce i filmach dzięki Dolby Atmos.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!