Ciekawe strzelanki dostępne na smartfony? Lista jest długa!

Ekosystem strzelanek na smartfony rozwija się bardzo dynamicznie. To prężny segment rynku, gdzie każdy gracz znajdzie coś dla siebie. Można przebierać między tytułami, które stawiają na realizm, a takimi, gdzie liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Jakie gry warto mieć na swoim telefonie?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 14 października 2021

Co warto wiedzieć o strzelankach?

W zdecydowanej większości są to tytuły, które bazują na zasadach Battle Royale. Co to oznacza? Na zamkniętej przestrzeni w czasie rzczywistym gra wybrana liczba graczy. Zwycięzcą może być albo drużyna, albo pojedynczy gracz, który zdoła wyeliminować konkurentów. 

Niemal nie spotyka się już mobilnych gier tego typu, które kładą duży nacisk na tryb fabularny. Pokazuje to dość dobrze, w jakim kierunku ewoluuje rynek. Gra ma być wciągająca, mieć odpowiednią głębię, a sam mecz nie powinien trwać zbyt długo. Nieczęsto spotykamy się z sytuacją, aby pojedyncza rozgrywka przekraczała 15-20 minut. 

Zgodnie z modą, jaka na dobre zakorzeniła się w świecie gier, nasze postaci mogą też gromadzić doświadczenie. Nic nie stoi też na przeszkodzie, by je dodatkowo personalizować. Niektóre platformy pozwalają też na tworzenie klanów, co z kolei otwiera furtkę do świata rywalizacji “na poważnie”. Najlepsi gracze są zapraszani na elitarne turnieje do wielu miast na całym świecie, a pula nagród często przekracza milion dolarów.

Widać więc dość wyraźnie, że ekosystem mobilnych gier tego typu bardzo mocno idzie w stronę profesjonalizacji. Trudno się temu dziwić, skoro na wielu zawodach e-sportowych z najwyższej półki, nie brakuje właśnie strzelanek. A które tytuły są zdecydowanie warte uwagi?

PUBG MOBILE

Bez wątpienia to opcja, która zasługuje na uwagę każdego gracza, który uwielbia ten typ gier. Tytuł zachwyca na każdym polu: realizmu, grafiki, fizyki, oprawy graficznej, a także liczebności społeczności. Dla wielu osób to właśnie mobilny PUBG jest synonimem najlepszej gry w stylu Battle Royale. 

Jak wzmocnić sygnał internetowy?Jak wzmocnić sygnał internetowy?Anna Malinowska

Stale rośnie też liczba map. Wydawca tytułu współpracuje z wieloma zewnętrznymi podmiotami, dzięki czemu w grze pojawiają się ciekawe eventy, na przykład z okazji Halloween czy innych okazji. Nic nie wskazuje na tym, by popularność PUBG Mobile miała w najbliższej przyszłości stopnieć.

Fortnite

Główny rywal PUBG Mobile, który jednak w przeciwieństwie do wymienionego wyżej tytułu, stawia raczej na cukierkową, przekoloryzowaną oprawę graficzną. Kolejna różnica to możliwość wznoszenia budowli oraz — pośrednio — gromadzenia surowców. Bez wątpienia tytuł ciekawy, któremu warto dać szansę.

Call of Duty Mobile

Podium zamyka mobilna wersja popularnego CoD’a. Nie da się ukryć, że z aktualizacji na aktualizację, wydawca wprowadza szereg bardzo wysoko ocenianych przez społeczność zmian. Po stronie ciekawostek warto wskazać na to, że mapy w CoD są o wiele mniejsze, dzięki czemu rozgrywka jest bardziej dynamiczna. Dla wielu graczy to wada, jednak nie brakuje też orędowników takiego rozwiązania. Jeśli chcemy rozegrać szybką, 5-minutową partyjkę przed snem, CoD sprawdzi się idealnie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!