Czy naprawę smartfona można zlecić online ?

Taka usługa zlecenia naprawy online zyskuje na popularności zwłaszcza w małych i średnich miastach. Oferuje ją m.in. firma Samsung.

  • Michał Górecki
  • /
  • 15 lutego 2022

Jedną z usług, które zyskały szczególną popularność wśród użytkowników smartfonów Samsung Galaxy jest naprawa online, która umożliwia zlecenie naprawy smartfonu zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Naprawa online w liczbach

Najczęściej naprawianymi w ramach usługi smartfonami były flagowe urządzenia Samsung Galaxy – stanowiły one aż 78 proc.spośród wszystkich zleconych do naprawy smartfonów. Prym w zleceniach naprawy online wiodła seria Galaxy S (70 proc.), drugim najczęściej naprawianymi zdalnie flagowcami były smartfony z serii Note (30 proc.).

Co naprawiali użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy?

Zdalne zlecenie naprawy w przeważającej większości dotyczyło naprawy lub wymiany wyświetlacza – aż 85 proc. użytkowników zdecydowało się na jego naprawę w ramach usługi naprawy online. 15 proc. zleceń naprawy online dotyczyło pomniejszych napraw.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Kto najczęściej korzystał z usługi naprawy online? Zdalne zlecenia sprawdziły się w przypadku mieszkańców mniejszych miejscowości, czyli wszędzie tam, gdzie dostęp do stacjonarnych autoryzowanych usług serwisowych jest ograniczony. 65% zdalnych zleceń naprawy pochodziło z miejscowości do 50 tys. mieszkańców, a naprawiony smartfon wracał do właściciela w większości przypadków po 2 dniach naprawy w serwisie.

Jak skorzystać ze zlecania naprawy online?

Aby skorzystać ze zlecania naprawy online, wystarczy zalogować się na stronie samsung.com/pl/support/uslugi-pogwarancyjne. Na stronie dostępny jest szczegółowy konfigurator, gdzie można sprawdzić koszt i zakres naprawy poszczególnych modeli Samsung Galaxy wraz z wyceną.

realme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca marki realmerealme GT 2 Pro. Prezentacja możliwości nowego flagowca marki realmeMikołaj Frączak

Jak wygląda sposób wysyłki i opłaty?

Urządzenie może odebrać kurier, bądź można dostarczyć je samodzielnie do jednego z punktów nadawczych.

Monitoruj proces naprawy

W oczekiwaniu na powrót urządzenia z serwisu, można na bieżąco monitorować status naprawy na portalu podając numer swojego zlecenia, lub uzyskać informację dzwoniąc na infolinię Samsung.

Ciesz się sprawnym smartfonem

Naprawione urządzenie kurier dostarczy prosto pod wskazany adres.

Warto pamiętać, że zlecając naprawę online, nie tracimy gwarancji na swój telefon, jeżeli właśnie jest w okresie dwuletniej ochrony gwarancyjnej. Naprawa wykonywana jest w Autoryzowanym Centrum Serwisowym Samsung przez certyfikowanych techników, którzy korzystają z oryginalnych, objętych gwarancją części.

Ciężkie życie smartfona

Według firmy Digital Care blisko połowa Polaków doświadczyła uszkodzenia swojego telefonu, mimo że 70 proc. osób używa etui, szkła, czy folii ochronnej. Nasze urządzenia najczęściej po prostu wyślizgują się nam z rąk, powodując pęknięcia ekranu, wpadają do wody lub zostają przypadkowo zalane. Każdy z takich przypadków może doprowadzić do całkowitego uszkodzenia telefonu lub jego wyświetlacza, a koszt naprawy może być porównywalny z kosztem zakupu nowego urządzenia.

Za naprawę wyświetlacza w topowych modelach zapłacimy:

· Samsung Galaxy Z Fold 2 ~ 3 130 zł

· Samsung Galaxy Z Flip ~ 2 620 zł

· iPhone 13 Pro Max ~ 1 840 zł

· iPhone 12 ~ 1 450 zł

· Samsung Note 20 5G Ultra ~ 1 220 zł

Koszty naprawy wzrosną, jeśli poza wyświetlaczem uszkodzone zostaną też inne elementy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!