Huawei: Mapy Pental z rozszerzoną rzeczywistością AR

Użytkowników aplikacji mapowej rozwijanej przez Huawei pod marką „Pental” czeka miła niespodzianka. Najnowsza aktualizacja wprowadza tryb nawigacji w trybie rozszerzonej rzeczywistości (AR) 

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 15 listopada 2022

Huawei rozwija swoje mapy

Chiński gigant technologiczny coraz mocniej chce konkurować z Googlem. Wprowadzenie trybu rozszerzonej rzeczywistości (AR) w nawigacji to najlepszy dowód. Aplikacja rośnie w siłę. Według menadżerów z Shenzhen, z map Pental korzysta już prawie 30 mln osób niemal na całym świecie. 

AR w Pental

Jeśli korzystaliście kiedykolwiek z rozwiązania AR w Google Maps rozwijanego pod nazwą Live View to już wiecie, czego spodziewać się po chińskim programie. Piesza nawigacja współpracująca z aparatem w telefonie łączy rzeczywisty obraz ulicy ze wskazówkami nawigacyjnymi. To nie tylko gadżet ale bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób przechadzających się wśród gęstej zabudowy miast, gdzie łatwo się zgubić. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

GPS – jak działa?GPS – jak działa?Michał Górecki

Synchronizacja lokalizacji i obrazu

Technologia ta polega na odpowiedniej synchronizacji obrazu generowanego przez kamerę z interfejsem wskazówek np. strzałek, odległości, nazw obiektów, czy danych adresowych. Wymaga bardzo dokładnego określenia lokalizacji na podstawie danych satelitarnych, precyzyjnego wskazania kierunków świata oraz „głębi” obiektów znajdujących się w polu widzenia obiektywu. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!