Ile pieniędzy w 2021 roku trzeba wydać na dobry telefon?

Smartfon to nieodłączny element pracy każdego z nas. W zaledwie kilka lat urządzenia zdominowały rynek. Co więcej, liczba rozwiązań, jakie oferują, stale rośnie. Nie powinno więc dziwić, że każdy z nas chce cieszyć się z dobrego telefonu komórkowego. Jakie urządzenia warto wziąć pod uwagę w 2021 roku?

  • Michał Górecki
  • /
  • 2 września 2021

Dobry smartfon z Androidem — czym powinien się wyróżniać?

Na pewno kluczową kwestią jest pojemność pamięci RAM. Wymagania systemowe Androida wciąż rosną. Mając na uwadze, że urządzenie powinno nam posłużyć przez co najmniej dwa lata, powinniśmy brać pod uwagę zwłaszcza te telefony, które mają nie mniej niż 8 GB pamięci RAM. To liczba, która powinna zapewnić odpowiedni potencjał na dłuższy czas.

Wiele wskazuje na to, że dobrym pomysłem nie jest zakup sprzętów z 4 GB RAM. Nawet jeśli są to urządzenia, jakie napędza czysty, szybko działający Android. Wynika to z tego, że nawet gdyby system wciąż działał poprawnie, to duża liczba aplikacji, jakich używamy, może być z czasem coraz bardziej zasobożerna. Bez wątpienia, 8 GB powinno być dla nas kluczową kwestią.

Zdania co do procesorów są podzielone. Faktem jest, że na rynku mamy dwóch głównych producentów: Qualcomma, który tworzy układy z serii Snapdragon oraz MediaTek’a, który uchodzi za firmę, która tworzy procesory, które szczególnie dobrze radzą sobie w półce niskiej i średniej.

Na pewno warto upewnić się, że mamy na wyposażeniu modem łączności 5G. W obecnych czasach jest to już właściwie standard. Nawet urządzenia z półki średniej mają go na wyposażeniu. Jeśli więc obok siebie, na sklepowej półce, leżą dwa urządzenia: z modemem 5G i bez niego, lepiej będzie wybrać te, które wspiera ten standard.

Pojemność dysku w dobrym smartfonie na 2021 rok

Wiele wskazuje na to, że nośnik nie powinien mieć mniej, niż 128 GB na dane użytkownika. Wynika to z tego, że w ciągu kilku lat bardzo mocno rozrosła się większość aplikacji, jakie można pobrać ze Sklepu Play. Oprogramowanie poniżej 100 MB to dziś rzadkość, a — dla kontrastu — aplikacje ważące ponad 1 GB nie dziwią nikogo. Zwłaszcza jeśli są to gry.

Jak założyć fanpejdż na FBJak założyć fanpejdż na FBMartyna Kowalska

Warto też zastanowić się nad tym, czy chcemy mieć dostęp do karty microSD. Coraz więcej producentów rezygnuje z tego standardu. Pewną alternatywą są usługi chmurowe, na przykład Dysk Google. Za stałą, niewielką opłatą, dostaniemy nawet i 1 TB darmowego miejsca na nasze pliki. To sensowna alternatywa. 

Dobry iPhone w 2021 roku: co wybrać?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Niemal nie opłaca się już kupować urządzeń starej generacji, czyli iPhone’a 7 czy ósmej generacji. Nie oferują one dobrych podzespołów, w tym modułu aparatu głównego, który znacznie odstaje od tego, co możemy znaleźć nawet w dość widokowym, jak na obecne standardy, iPhone Xr czy X.

Czy warto kupić starego iPhone'a?

Dobrym wyborem byłoby postawienie na te urządzenia z logo nadgryzionego jabłka, które nie są starsze niż 3 lata. Pamiętajmy o tym, że Apple aktualizuje swoje sprzęty przez około pięć lat. Jeśli więc kupimy trzyletni telefon w dobrym stanie, to wciąż będziemy mogli cieszyć się aktualizacjami oprogramowania, a co za tym idzie, także i dużą kulturą pracy smartfona.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Tagi: android

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!