System iOS 16: Udostepnianie biblioteki zdjęć i aktualizacja wiadomości

Jedno miejsce na rodzinne zdjęcia dzięki udostępnionej bibliotece zdjęć iCloud, nowe narzędzia do poczty i aktualizacje wiadomości — to kolejne nowości w systemie iOS 16.

  • Michał Górecki
  • /
  • 7 czerwca 2022

Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud

Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud daje rodzinom nowy sposób na bezproblemowe udostępnianie zdjęć dzięki oddzielnej bibliotece iCloud, nad którą może współpracować, współtworzyć i cieszyć się nią nawet sześciu użytkowników. Użytkownicy mogą wybrać udostępnianie istniejących zdjęć z ich osobistych bibliotek lub udostępnianie na podstawie daty rozpoczęcia lub osób na zdjęciach.

Użytkownik może również wybrać automatyczne wysyłanie zdjęć do Biblioteki udostępnionej za pomocą nowego przełącznika w aplikacji Aparat. Dodatkowo użytkownicy otrzymają inteligentne sugestie udostępnienia zdjęcia, które zawiera uczestników w Udostępnionej bibliotece zdjęć. Każdy użytkownik w udostępnionej bibliotece zdjęć ma możliwość dodawania, usuwania, edytowania lub dodawania ulubionych udostępnionych zdjęć lub filmów, które pojawią się we wspomnieniach i polecanych zdjęciach każdego użytkownika, aby każdy mógł ponownie przeżyć pełniejsze rodzinne chwile.

Udostępniana biblioteka zdjęć iCloud daje rodzinom nowy sposób na bezproblemowe udostępnianie zdjęć dzięki oddzielnej bibliotece iCloud, nad którą może współpracować, współtworzyć i cieszyć się nią nawet sześciu użytkowników. Nowy przełącznik w aplikacji Aparat umożliwia użytkownikom automatyczne wysyłanie zdjęć do Biblioteki udostępnionej.

Aktualizacje Wiadomości

Użytkownicy mogą edytować lub przywoływać ostatnio wysłane wiadomości, odzyskiwać ostatnio usunięte wiadomości i oznaczać rozmowy jako nieprzeczytane, aby móc do nich wrócić później. wspólne sterowanie odtwarzaniem podczas rozmowy w Wiadomościach.W Wiadomościach użytkownicy mogą teraz edytować lub przywoływać ostatnio wysłane wiadomości.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Nowości od Apple w iOS 16. Jak będzie działał nowy system?Mikołaj Frączak

Nowe narzędzia do poczty

Teraz użytkownicy mogą planować e-maile z wyprzedzeniem, a nawet mają chwilę na anulowanie dostarczenia wiadomości, zanim dotrze ona do skrzynki odbiorczej odbiorcy. Mail wykrywa, czy użytkownik zapomniał dołączyć ważnej części wiadomości, na przykład załącznika. Użytkownicy mają również możliwość ponownego wyświetlenia wiadomości w dowolnym dniu i czasie za pomocą funkcji Przypomnij później, a sugestie kontynuacji automatycznie przypominają użytkownikom o konieczności kontynuacji wiadomości e-mail, jeśli nie otrzymali odpowiedzi.

Poczta zawiera również największy przegląd wyszukiwania i wykorzystuje najnowocześniejsze techniki, aby dostarczać bardziej trafne, dokładne i kompletne wyniki. Użytkownicy widzą najnowsze wiadomości e-mail, kontakty, dokumenty i łącza w momencie rozpoczęcia wyszukiwania wiadomości e-mail.Poczta przechodzi największy przegląd wyszukiwania, zapewniając bardziej trafne, dokładne i kompletne wyniki.

Ulepszenia tekstu na żywo i wyszukiwania wizualnego

Live Text wykorzystuje inteligencję urządzenia do rozpoznawania tekstu na obrazach w systemie iOS, a teraz jest rozszerzany o wideo. Użytkownicy mogą wstrzymać wideo w dowolnej ramce i wchodzić w interakcje z tekstem. Live Text daje również użytkownikom możliwość szybkiego konwertowania walut, tłumaczenia tekstu i nie tylko.

Funkcja Visual Look Up pozwala robić zdjęcia jeszcze dalej, wprowadzając nową funkcję, która umożliwia użytkownikom dotknięcie i przytrzymanie tematu obrazu w celu oderwania go od tła i umieszczenia go w aplikacjach, takich jak Wiadomości.

Funkcja Visual Look Up rozszerza się również o rozpoznawanie ptaków, owadów i posągów.Visual Look Up wprowadza nową funkcję, która umożliwia użytkownikom dotknięcie i przytrzymanie tematu obrazu w celu oderwania go od tła i umieszczenia go w aplikacjach, takich jak Wiadomości.

Źródło: Apple

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!