Jak zwiększyć funkcjonalność iPada? Pomyśl o dedykowanej klawiaturze!

Tablety to urządzenia, które uchodzą obecnie za dość niszowe. Szacuje się, że kontrolują one jedynie 2-3% rynku mobilnego. Jednym z producentów, który wciąż radzi sobie na tym polu bardzo dobrze, jest Apple i jego rodzina iPadów. Jak zwiększyć funkcjonalność iPada? Czy może to być urządzenie, które sprawdzi się w pracy?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 1 września 2021

Tablet w firmie: czy to ma sens?

Wiele zależy od tego, jak podejdziemy do pracy z wykorzystaniem takiego urządzenia. Jest to tak ważne z tego względu, że — z założenia — tablet, tak samo, jak smartfon, to przykład urządzenia, jakie jest nastawione raczej na konsumpcję treści, a nie jej generowanie. Co to oznacza dla przeciętnej firmy?

Z tabletu bez trudu można surfować po internecie i przeglądać na przykład firmowe strony, konta w mediach społecznościowych czy materiały wideo, gdzie chwalimy się nowymi inwestycjami czy już zrealizowanymi projektami. Problemem może być już szybkie napisanie wiadomości e-mail. Klawiatura ekranowa jest pod tym kątem o lata świetlne mniej funkcjonalna niż tradycyjny moduł klawiatury, jaką znajdziemy na przykład w laptopie.

Jednocześnie, jakby przecząc tym słowom, można też wskazać na kolejny atut tabletu w firmie: jest nim oczywiście dedykowany moduł aparatu głównego. Z takiego urządzenia można robić zarówno dobrej jakości zdjęcia, jak i prowadzić wideokonferencje. W połączeniu z lekkością i niewielkimi gabarytami jest to rozwiązanie o wiele bardziej mobilne niż nawet najlżejszy laptop.

Jakie klawiatury wspiera iPad?

Nie istnieje jedna, uniwersalna klawiatura. Apple wprowadziło tutaj podział według urządzeń. Inne wersje są dostępne dla iPadów Air, inne dla wersji Mini, a jeszcze inne dla urządzenia w wersji Pro. Można powiedzieć, że podstawowym modułem, jaki oferuj firma z Cupertino, jest Apple Smart Keyboard.

Jak zadbać o bezpieczeństwo WordPressa?Jak zadbać o bezpieczeństwo WordPressa?Jan Wróblewski

Moduł jest kompatybilny z iPadami 7 i 8 generacji, a także z iPadem Air (3.gen) oraz 10,5 calowym iPadem Pro. Kolejnym, nieco wyżej lokowanym produktem w portfolio firmy, jest Smart Keyboard Folio. To urządzenie połączymy z iPadem Air (4.gen), iPadem Pro 11 cali (1,2,3.gen) oraz z iPadem Pro 12,9 (3,4,5.gen).

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Najwyżej lokowaną klawiaturą w portfolio firmy z logo nadgryzionego jabłka, jest słynna Apple Magic Keyboard. Jej cena oscyluje około 1400 złotych, a więc jest ona niemal dwa razy droższa od wymienionych wcześniej modułów. Z Magic Keyboard połączymy tylko iPada Air (4.gen) oraz 11-calowego iPada Pro (1,2,3.gen) i 12,9-calową wersję Pro (3,4,5.gen).

Czy klawiatura w iPadzie daje dużo?

Tak, bez wątpienia jest to bardzo użyteczne rozwiązanie. Warto jednak pamiętać o tym, że zakupiony moduł nie zmieni naszego urządzenia w pełnoprawnego laptopa. Owszem, praca z tekstem będzie o wiele bardziej komfortowa, jednak do wygody, jaką oferuje choćby zwykły MacBook Air, wciąż brakuje sporo.

iPad będzie też mieć nieco niższą wydajność. Uwaga ta dotyczy zwłaszcza starszych sprzętów, które pracują na procesorach z rodziny A, a nie bazują na nowym, pod wieloma względami rewolucyjnym układzie: Apple M1.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!