Nowa funkcja w WhatsApp

Meta stale rozwija swoje sztandarowe produkty. W komunikatorze WhatsApp pojawi się ciekawa funkcja, która ma użytkownikom ułatwić dodawanie nowych kontaktów. Jeśli będziemy chcieli wysłać wiadomość do kogoś znajomego, nie będziemy musieli dodawać go do swojej listy kontaktów. Ma to ułatwić korzystanie z platformy.

  • Anna Petynia-Kawa
  • /
  • 26 lipca 2023

Korzystanie z WhatsApp będzie prostsze 

Kontaktowanie się z rodziną czy znajomymi za pomocą WhatsAppa jest bardzo łatwe, ponieważ numery do bliskich nam osób zawsze mamy zapisane w książce kontaktowej. Jednak dotarcie do osób, których numery telefonów nie są zapisane w naszym urządzeniu, może stanowić pewien problem. W sytuacji kiedy chcieliśmy wysłać pojedynczą wiadomość, musieliśmy ręcznie wprowadzać numer w naszej książce kontaktowej. Na szczęście, teraz ten proces został udoskonalony.

7(16) 2023 SECURITY MAGAZINE7(16) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Według informacji portalu WABetaInfo, nowa aktualizacja i wersja WhatsAppa została wyposażona w długo oczekiwaną przez użytkowników na całym świecie funkcję. Teraz, kiedy będziemy musieli napisać do osoby, której numer nie jest nam znany i z którą chcemy się skontaktować za pośrednictwem tego komunikatora, nie będzie konieczności dodawania jej numeru do naszych kontaktów telefonicznych.

Zamiast tego, wystarczy, że rozpoczniemy nowy czat i wpiszemy numer w pasku wyszukiwania. Obok numeru pojawi się przycisk "Czat", który po kliknięciu umożliwi nam nawiązanie komunikacji z daną osobą.

Na jakich systemach będzie działać aktualizacja? 

Nowe rozwiązanie jest już dostępne w najnowszych wersjach WhatsAppa na systemy Android i iOS. Dzięki temu łatwo będziecie mogli z niego skorzystać na swoich smartfonach. Należy jednak zaznaczyć, że na razie funkcja ta nie jest aktywowana w wersji WhatsAppa na komputery oraz przeglądarkę. Mimo to, jest to kolejny krok, mający na celu ułatwienie nawiązywania kontaktów z nowymi użytkownikami za pośrednictwem tego komunikatora.

Na czym polega funkcja społeczności w WhatsAppie?Na czym polega funkcja społeczności w WhatsAppie? Michał Górecki

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Niedawno wspominaliśmy o testach, w których WhatsApp badał możliwość przypisywania nazw użytkowników do kont. Nie byłoby zaskoczeniem, jeśli w przyszłości ta funkcja zostałaby dodana do oprogramowania, umożliwiając nawiązywanie kontaktów w podobny sposób, jak wyżej opisany. W takim przypadku, zamiast wpisywać numer telefonu, wystarczyłoby podać nazwę użytkownika przypisaną do konta danej osoby.

WhatsApp — popularny komunikator

WhatsApp to popularny komunikator internetowy i aplikacja do przesyłania wiadomości, głosowych i wideo. Jest on dostępny na różne platformy mobilne i komputerowe. Powstał w 2009 roku, jego twórcami są Briana Acton i Jan Kouma. WhatsApp pozwala użytkownikom na bezpłatne przesyłanie tekstowych i multimedialnych wiadomości do innych użytkowników zarejestrowanych w tej samej aplikacji.

WhatsApp narzędziem do relacji B2CWhatsApp narzędziem do relacji B2CMikołaj Frączak

Aplikacja pozwala na prowadzenie rozmów indywidualnych lub grupowych, umożliwiając użytkownikom kontaktowanie się ze znajomymi, rodziną i innymi osobami na całym świecie. WhatsApp wykorzystuje połączenie internetowe do przesyłania wiadomości. Dzięki temu nie są pobierane opłaty za wysyłanie SMS-ów. Właśnie dlatego jest to bardzo popularna na całym świecie aplikacja. Zwłaszcza w krajach, gdzie tradycyjne SMS-y mogą być kosztowne.

W ciągu lat WhatsApp wprowadził wiele dodatkowych funkcji, takich jak połączenia głosowe i wideorozmowy, statusy, opcje zabezpieczeń, a także możliwość przesyłania różnego rodzaju plików i dokumentów. Aplikacja zdobyła ogromną popularność i stała się jednym z najczęściej używanych komunikatorów na świecie, łącząc setki milionów użytkowników w różnych krajach.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!