PATRONAT: 7. Konferencja „Inteligentna Energetyka”

6 grudnia w Warszawie spotkamy się na 7. Konferencji „Inteligentna Energetyka” – Cyber(NIE)bezpieczeństwo polskiej energetyki – fakty czy mity? Podczas wydarzenia branżowego prelegenci poruszą zagadnienia związane z cyberbezpieczeństwem polskiej energetyki.

 • Monika Świetlińska
 • /
 • 10 listopada 2023

Cyberbezpieczeństwo energetyki – fakt czy mit?

Aby zadbać o cyberbezpieczeństwo energetyki, konieczne jest wdrażanie kompleksowych strategii i działań obejmujących świadomość pracowników, regulacji, zarządzania ryzykiem, a także współpraca międzysektorowa, inwestycje w technologie, monitorowanie i reagowanie na incydenty oraz edukacja społeczeństwa. O tym, jak poprzez holistyczne podejście i stałe dążenie do doskonałości w obszarze cyberbezpieczeństwa, możemy zapewnić ochronę infrastruktury energetycznej przed coraz bardziej zaawansowanymi zagrożeniami cybernetycznymi, opowiedzą prelegenci 7. Konferencji „Inteligentna Energetyka”.

Zakres tematyczny

Głównym celem tegorocznej edycja wydarzenia jest wywołanie dialogu rynkowego poprzez obalenie lub udowodnienie czterech tez sformułowanych jako tytuły sesji w ramach programu:

 • Teza I: Polska energetyka może czuć się cyberbezpiecznie

 • Teza II: Wytwórcy energii na celowniku

 • Teza III: OSD i OSP na granicy cyberodporności

 • Teza IV: Systemy łączności w energetyce do podsłuchania

7. Konferencję „Inteligentna Energetyka” otworzy prezentacja przedstawiająca obecną sytuację w energetyce związaną z cyberbezpieczeństwem. Opowiedzą o niej podczas wystąpienia: „Trendy i wyzwania dotyczące cyberzagrożeń” – Patryk Gęborys, Partner, i Kamil Pszczółkowski, Senior Manager Cyber Security, EY Polska. Drugą prelekcję wygłosi dr Magdalena Krawczyk, Adwokat, która skupi się na omówieniu aktualnie (na IV kw. 2023) obowiązujących w Polsce regulacji prawnych dotyczących cyberbezpieczeństwa, jak m.in. dyrektywa CRA, CER, NIS2, AI Act, nowelizacja KSC,

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wśród Prelegentów konferencji wystąpią również: Marek Seeger, Information Security Manager, SMA Solar Technology AG, Jacek Grzechowiak, Właściciel, RiskResponse, Piotr Szczerek, Kierownik B+R, dział IoT, ANDRA Sp. z o.o., Piotr Wądołowski, CTO, ESMETRIC GROUP Sp. z o.o., Adam P. Grodecki, CX CTO i Paweł Niedzielski, Dyrektor ds. Sprzedaży, Nokia Solutions and Networks Sp. z o.o., Piotr Stępniewicz, Dyrektor Sprzedaży – Telekomunikacja & Cyberbezpieczeństwo, MCX PRO Sp. z o.o.

Raport rynkowy

Spotkanie ekspertów reprezentujących przedsiębiorstwa i instytucje działające w i dla branży energetyki zamknie panel dyskusyjny poświęcony rekomendacjom sektorowym z zakresu cyberbezpieczeństwa. Na podstawie uzyskanych wniosków organizatorzy wraz z partnerami konferencji przygotują raport rynkowy, który będzie dostępny w wersji cyfrowej do bezpłatnego pobrania na stronie wydarzenia i na portalu Smart-Grids.pl.

Rejestracja do 15.11.https://www.inteligentnaenergetyka.pl/konferencje/rejestracja/ 

Partnerzy

  • Partner Strategiczny: ESMETRIC GROUP
  • Partner Technologiczny: MCX Pro, Andra
   • Partner Prelekcji: Nokia Solutions and Networks, SMA Solar Technology AG
    • Partner Wystawy: Generali T.U.
     • Partner Prawny: Kancelaria Adwokacka dr Magdalena Krawczyk
      • Patronat Honorowy: Polskie Towarzystwo Informatyczne
       • Patroni Instytucjonalni: Fundacja AI LAW TECH, Aigorithmics, Fundacja Bezpieczna Cyberprzestrzeń, KIGEiT, Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji
        • Główny Patron Medialny: Smart-Grids.pl
         • Patroni Medialni: magazynbiomasa.pl, wysokienapiecie.pl, nowa-energia.com.pl, energetyka-rozproszona.pl, cire.pl, politykabezpieczenstwa.pl, Security Magazine
          • Partner Networkingowy: Energetic Business Mixer
           • Sponsor Nagród: Helion, Yubico

            Organizatorem spotkania jest Agencja Reklamowo-Wydawnicza ARTSMART.

            Najnowsze tematy

            WSPÓŁPRACA

            Blogi tematyczne

            Prawo konsumenckie 2021
            Blog prawa e-commerce
            Prawo konsumenckie
            Security Magazine
            Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
            Kliknij aby wrócić do strony głównej

            Newsletter

            Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!