Twitter jednak w rękach Elona Muska?

Wydawało się, że Elon Musk rozmyślił się w sprawie zakupu serwisu społecznościowego Twitter. Jak się okazało, miliarder wraca do pierwotnego pomysłu i… znów zmienia zdanie. Jak donoszą amerykańskie media, właściciel Tesli i SpaceX jest gotów kupić spółkę za wcześniej ustaloną cenę 44 mld dolarów. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 5 października 2022

Twitter i Elon Musk

Zakup Twittera przez Elona Muska przypomina przeciągający się serial, którego widzowie z odcinka na odcinek nie mogą doczekać się puenty. Teraz miliarder wspomniała w swoim wpisie (nota bene na Twitterze), że zakup tej spółki może przyspieszyć jego ambicję stworzenia uniwersalnej aplikacji pod brandem „X”. 

 

Musk stawia warunki

Przypomnijmy, pierwotna umowa zakupu Twittera przez Muska została podpisana w kwietniu 2022 roku. Trzy miesiące później inwestor ogłosił, że jednak wycofuje się ze swojej oferty. Swoją decyzję uzasadnił rzekomymi informacjami wprowadzającymi w błąd, co do samej spółki.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Teraz informuje, że jest gotów powrócić do umowy z kwietnia, jednak pod warunkiem, że przejmowana spółka bezzwłocznie zwiesi sprawę przeciwko niemu założonej przed sądem w stanie Delaware. 

Kiedy Musk przejmie Twittera?

Jeśli znów nie dojdzie do jakiegoś punktu zwrotnego, transakcja może zostać zrealizowana w dość bliskiej perspektywie. Zdaniem mediów sprawa może się zamknąć w najbliższych tygodniach. Oczywiście pod warunkiem, że strony wielomiliardowego kontraktu dogadają się przy negocjacyjnym stole. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!