Warszawa – wirtualne biuro. Na jaki okres najlepiej je wynająć?

Jeśli planujesz założenie działalności, potrzebujesz adresu do rejestracji. Nie musisz jednak decydować się na wynajem powierzchni biurowych. Świetnym wyborem będzie wirtualne biuro. Warszawa może dzięki niemu stać się miejscem rejestracji Twojej firmy. Na jaki czas je wynająć? Sprawdźmy!

  • Rafał Stępniewski
  • /
  • 28 lipca 2023

Zakładasz firmę? Potrzebujesz adresu!

 Podczas rejestracji jednoosobowej działalności gospodarczej należy wprowadzić kilka najważniejszych danych na jej temat. We wniosku jest też miejsce na wpisanie adresu. Musisz wskazać swój adres zamieszkania, adres do doręczeń oraz stałe miejsce wykonywania działalności. Oczywiście nie musisz posiadać i uwzględniać w formularzu ostatniego z nich, ale określenie adresu do doręczeń jest konieczne. Poza tym to naprawdę ważna kwestia: właśnie tam będzie trafiać korespondencja z urzędów i instytucji. Na pewno zależy Ci więc na tym, aby nie przegapić żadnej ważnej przesyłki. Możesz podać swój adres zamieszkania, ale po pierwsze – nie zawsze jest to możliwe, a po drugie – coraz więcej osób woli oddzielać prywatną sferę życia od działalności biznesowej. I to jak najbardziej uzasadnione podejście, zwłaszcza że wirtualne biuro pozwala w łatwy sposób rozwiązać wszelkie problemy w tym zakresie.

Prywatny adres to nie zawsze dobre rozwiązanie

Dlaczego rejestracja firmy w mieszkaniu lub domu to nie zawsze dobry pomysł? Przede wszystkim zwróć uwagę na to, że musisz posiadać tytuł prawny do adresu, który znajdzie się w CEIDG. Musisz być więc np. właścicielem czy współwłaścicielem nieruchomości lub ją wynajmować. W tym ostatnim przypadku konieczna jest także zgoda właściciela na prowadzenie działalności gospodarczej. Co, jeśli nie uda się jej uzyskać albo nie posiadasz tytułu prawnego? Urzędnicy mogą nawet wykreślić działalność, a bardzo powszechny jest również brak możliwości rejestracji do VAT. Co w takiej sytuacji? Najtańsze wirtualne biuro to wydatek kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Zastanawiasz się, czy wirtualne biuro jest legalne? Oczywiście, że tak. Jesteś w stanie wskazać umowę dokumentującą tytuł prawny. To, że nie korzystasz na co dzień z powierzchni biurowej, nie ma w tym kontekście żadnego znaczenia.

Wirtualne biuro: Warszawa stoi otworem przed Twoim biznesem

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

To jednak nie wszystkie korzyści. Zdecydowanie więcej zyskujesz, wynajmując wirtualne biuro w Warszawie w Biznes Centrum. Przede wszystkim dostajesz prestiżowy adres, który pozwoli zaistnieć Twojej firmie na wymagającym stołecznym rynku i zwiększyć wiarygodność w oczach kontrahentów i klientów. Poza tym pracownicy wirtualnego biura zadbają również o Twoją korespondencję, a dodatkowo możesz wykupić usługi, które jeszcze bardziej ułatwią Ci prowadzenie biznesu i załatwianie formalności. Możliwe będzie np. skanowanie Twojej korespondencji i przesyłanie jej do Ciebie drogą elektroniczną. Nie musisz wobec tego niepokoić się, że umknie Ci ważna przesyłka. 

Na jak długo wynająć wirtualne biuro?

Wynajem wirtualnego biura bazuje na prostych zasadach. Opłacasz abonament, który pozwala Ci korzystać z adresu przez wskazany czas. Najtańsze wirtualne biuro to to, które wykupuje się na dłuższy okres – na przykład 36 miesięcy. I bez wątpienia warto postawić na tę opcję. Zyskujesz wtedy także pewność, że utrzymasz niską cenę, co jest wyjątkowo ważne w dzisiejszych czasach. Ale oczywiście nie musisz decydować się na długie zobowiązanie. Jeżeli dopiero testujesz pomysł na biznes, dobrym rozwiązaniem może okazać się wykupienie krótszego abonamentu – na przykład na pół roku. Dzięki temu przekonasz się, czy kariera przedsiębiorcy jest dla Ciebie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!