Wyróżnisz się na YouTube. Google wprowadza „nicki”

W najbliższych tygodniach użytkownicy platformy YouTube będą mogli się wyróżnić z tłumu za pomocą nicków – zapowiada Google. Chodzi z jednej strony o szybkie odnajdywanie twórców oraz nawiązywanie kontaktów między sobą.

  • Michał Górecki
  • /
  • 11 października 2022

YouTube bardziej społecznościowy?

Nikt nie ma wątpliwości, że YouTube to platforma dla treści audiowizualnych. I tak z pewnością zostanie. Google jednak doceniając potencjał tego produktu, szuka możliwość nałożenia pewnej warstwy społecznościowej. Dokładnie chodzi o wprowadzenie nicków, które będą odnosiły się do kanału konkretnego użytkownika. Za ich pośrednictwem będzie istniała możliwość np. dodawania wzmianek o twórcy, a także budowania szerszych społeczności między użytkownikami. 

W grę wchodzi również nawiązywanie kontaktów między użytkownikami i szybkie odnajdywanie konkretnych osób w wirtualnej sferze. 

Czy warto korzystać z alternatywnych klientów YouTube?Czy warto korzystać z alternatywnych klientów YouTube?Mikołaj Frączak

Czym będzie nick na YT?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Po pierwsze nick będzie unikalny dla twórcy. To sprawia, że łatwiej będzie się wyróżnić w tłumie. Pod tym względem wyszukiwanie konkretnej osoby, oraz jej treści, będzie dużo prostsze niż robienie tego „po kanałach”. Tym bardziej że nazwy kanałów nie posiadają cechy unikalności. 

Nick w adresie kanału

Co ciekawe, nicki będą wpisane w… adres URL kanału. To nowość, która również ma ułatwić wyszukiwanie, a także promowanie własnych treści także w innych mediach, czy na cyfrowych wizytówkach. Nazwa nicka w takim przypadku będzie integralną częścią adresu. Podobnie jak w przypadku profili na Instagramie. Co ważne, Google zapewnia, że istniejące już adresy URL do kanału nie zostaną wyłączone, a to oznacza, że w związku ze zmianami raczej bałaganu nie będzie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!