Czy Gmail może działać jak komunikator?

Aplikacja Gmail z funkcją indywidualnych rozmów głosowych i wideokonferencji w ramach usługi Google Chat na telefonach komórkowych. Tak Google chce usprawnić korzystanie z swoich narzędzi. Czy użytkownicy będą zadowoleni?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 9 grudnia 2021

„Komunikator Gmail”, czyli o co chodzi

Na swoim blogu firma Google opublikowała właśnie informację dotyczącą zmian w swojej poczcie — Gmailu. W zasadzie jest to usprawnienie, które pozwoli na nawiązywanie w telefonie połączeń audio i dołączanie do konferencji wideo wprost z poziomu poczty Gmail, poprzez Google Chat.

Taka możliwość jest dostępna dla każdej osoby, która posiada konto Google Workspace, G Suite lub prywatne konto Google.Od 6 grudnia 2021 roku możecie rozpoczynać spotkania wideo i rozmowy audio lub dołączać do nich z czatów w Google Chat. Funkcja jest dostępna poprzez Gmail, zarówno na Androidzie jak i iOS.

Jak korzystać z nowej funkcji Gmaila?

Aby zadzwonić bezpośrednio do kogoś, wystarczy wybrać ikonę telefonu lub wideo w prawym górnym rogu czatu. Aby dołączyć do rozmowy, należy wybrać telefon lub wideo w czacie. Podczas rozmowy zobaczysz baner osoby, z którą prowadzisz rozmowę, czas trwania rozmowy oraz ikonę Meet na liście czatów. Połączenia nieodebrane będą oznaczone czerwoną ikoną telefonu lub wideo w rozmowie i liście czatów.

Phishing jeszcze bardziej skuteczny. Cyberprzestępcy stosują ataki próbnePhishing jeszcze bardziej skuteczny. Cyberprzestępcy stosują ataki próbneMikołaj Frączak

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Swoje wdrożenie Google tłumaczy tym, że niektóre zespoły pracowników zaczynają wracać do biura, podczas gdy inne pozostają rozproszone w domach. — Mamy nadzieję, że nasze rozwiązanie ułatwi łączenie się z kolegami w hybrydowym świecie pracy. Ta funkcja pozwala w razie potrzeby płynnie przełączać się między czatem a połączeniem wideo lub audio, pomagając współpracować i rozwijać pracę – informuje Google.

Jak działa nowa funkcja Gmaila?

Chociaż możesz wybrać opcję „Dołącz do rozmowy” w aplikacji Google Chat, to i tak nastąpi przekierowanie do aplikacji Gmail, w której odbędzie się połączenie. Jeśli nie masz aplikacji Gmail na swoim urządzeniu, zostaniesz poproszony o pobranie jej ze sklepu Google Play lub App Store.Funkcja będzie domyślnie dostępna na urządzeniach z Androidem i iOS – zarówno osoba dzwoniąca, jak i odbiorca będą potrzebować najnowszej wersji Gmaila.

Rok w wyszukiwarce

GoogleWarto zauważyć, że tonie wszystkie nowości od Google. Firma właśnie opublikowała raport, w który opisuje jakie informacje były najczęściej wyszukiwane przez przeglądarkę Google. Sport, wydarzenia w Polsce i na świecie a może seriale?W tym roku internauci i internautki z całego świata emocjonowali się sportowymi wydarzeniami. Hasło Euro 2020 znalazło się na pierwszym miejscu polskiego zestawienia Google — Rok w wyszukiwarce.

Na globalnej liście mistrzostwa Europy uplasowały się na piątym miejscu. Cały świat podbił serial z Korei — Squid Game. Produkcja pokazująca grę o przetrwanie zagościła na listach haseł zyskujących na popularności na całym świecie — w Polsce zajęła szóste miejsce.

Nie zabrakło haseł i pytań związanych z pandemią COVID-19, szczególnie tych dotyczących szczepień. Polscy użytkownicy internetu szukali również informacji o spisie powszechnym czy o wydarzeniach w Afganistanie. Polowali też na lody Ekipy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!