Korzystanie ze smartfona w toalecie. NordVPN przeprowadził badanie

Spotykasz się z przyjaciółmi i nagle musisz skorzystać z toalety. Gdy jesteś na miejscu, z przerażeniem uświadamiasz sobie, że nie wziąłeś ze sobą telefonu. Nie tylko Ty korzystasz z „rozpraszaczy uwagi” w łazience – informuje firma NordVPN.

  • Michał Górecki
  • /
  • 4 maja 2022

Według badań przeprowadzonych przez NordVPN większość z nas zabiera ze sobą telefon, gdy korzysta z toalety. Tak, naprawdę przeprowadziliśmy takie badanie. Dowiedz się, jakiego kraju obywatele najczęściej potrzebują telefonu w toalecie, co na nim robią i kto najczęściej upuszcza swój smartfon do toalety.

Zabijanie czasu w łazience

Jeśli zabierasz ze sobą smartfon, gdy idziesz do toalety, to nie jesteś sam – 65 proc. respondentów stwierdziło, że chodzi do łazienki z telefonem.

Spośród wszystkich krajów objętych badaniem, to Hiszpanie najbardziej potrzebują technologii. Prawie 80 proc. respondentów w Hiszpanii stwierdziło, że w toalecie korzysta z telefonu. 42 proc. przyznało, że robi to często, natomiast 12 proc. stwierdziło, że robi to tylko czasami.

Niemcy znajdują się na końcu listy – tylko 54 proc. respondentów używa swojego smartfona w łazience. Około 37% Niemców przyznało, że nigdy tego nie robi, a około 9 proc. w ogóle nie posiada smartfona.

We wszystkich krajach objętych badaniem korzystanie z telefonu w toalecie było najbardziej powszechne wśród pokolenia millenialsów (26-41 lat). Na drugim miejscu znalazła się grupa określana jako zoomerzy (18-25 lat).

Scrollowanie na toalecie

Zdecydowanie najpopularniejszym zajęciem w łazience jest przeglądanie mediów społecznościowych (53,4 proc. wszystkich uczestników badania). Jest to szczególnie popularne w Hiszpanii (64,8 proc. respondentów) i Wielkiej Brytanii (61,6 proc. respondentów).

Spośród wszystkich badanych krajów korzystanie z mediów społecznościowych w toalecie jest najmniej popularne wśród Litwinów (37,3 proc. respondentów). Wolą oni spędzać czas, czytając lub słuchając wiadomości (44,7 proc. respondentów).

Spośród wszystkich krajów objętych badaniem to Kanada najbardziej lubi gry mobilne. Prawie 40% respondentów spędza czas na toalecie, grając na telefonie.

SMS od urzędu skarbowego? Lepiej nie odpowiadaćSMS od urzędu skarbowego? Lepiej nie odpowiadaćMikołaj Frączak

Amerykanie są najbardziej towarzyscy z całej grupy. Spośród wszystkich krajów objętych badaniem respondenci z USA najchętniej kontaktują się z bliskimi – 39,3 proc. z nich dzwoni lub wysyła wiadomości, gdy jest w toalecie.Polacy są prawie tak samo towarzyscy – 34 proc. respondentów twierdzi, że dzwoni lub wysyła wiadomości do innych osób, będąc w łazience. Polacy lubią też oglądać filmy (31,1 proc. respondentów), czytać wiadomości (37,3 proc. respondentów) i korzystać z mediów społecznościowych (49,4 proc. respondentów).

Niektórzy wykorzystują czas spędzany w toalecie, by zachować produktywność. Dla Niemców (14,8 proc. respondentów) i Australijczyków (14,6 proc. respondentów) jest to odpowiedni moment na zaplanowanie swojego dnia. Spośród wszystkich badanych krajów, to właśnie Niemcy i Australijczycy najczęściej są produktywni w łazience.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Francuzi spędzają czas w toalecie na różne sposoby. Korzystają z mediów społecznościowych (55,7 proc.respondentów), grają (33,3 proc. respondentów) i czytają wiadomości (32,5 proc. respondentów).

Komu zdarzają się wypadki w łazience?

Mieszkańcy USA są najbardziej niezdarni – 20,4 proc. respondentów przyznało, że upuściło telefon do toalety. Drugie miejsce zajęła Holandia – w muszli wylądowały telefony 16,9 proc. pechowców.

Litwini są najmniej skłonni do upuszczania swoich telefonów – tylko 10,2 proc. respondentów przyznało, że miało taki wypadek. Niemcom także raczej nie przytrafia się topienie urządzeń w toalecie – tylko 11,9 proc. się do tego przyznało.

W większości badanych krajów to kobiety częściej upuszczały telefon, z wyjątkiem Polski. Tutaj panowie (50 proc. respondentów) byli tak samo skłonni do topienia telefonów, jak panie (50 proc. respondentów).

Źródło: NordVPN

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!