Aplikacja, która leczy. Czy technologia pomoże chorym na Hashimoto?

Trudno o osobę w Polsce, która sama nie chorowałaby na Hashimoto lub nie znała nikogo, kto ma problemy z tym schorzeniem. W wielkiej przewadze atakuje ona kobiety. Można powiedzieć, że prowadząca do niedoczynności tarczycy choroba ma zasięg globalny. Dzięki innowacyjnym technologiom naukowcy i biznes zaczynają powoli szukać rozwiązania problemu i ulgi dla chorych. Powstała aplikacja, która rzuciła wyzwanie schorzeniu.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 11 listopada 2021

Popularne Hashimoto, naprawdę popularne wśród społeczeństwa

Zapalenie tarczycy Hashimoto, określane także jako przewlekłe limfocytowe zapalenie gruczołu tarczowego to rodzaj zapalenia tarczycy i najczęstsza przyczyna pierwotnej niedoczynności gruczołu tarczowego. Jest to choroba o podłożu autoimmunologicznym, często współistnieje z innymi chorobami autoimmunologicznymi. Uważa się ją za najczęstszą chorobę autoimmunologiczną, najczęstsze zaburzenie endokrynologiczne, a także najczęstszą przyczynę niedoczynności tarczycy.

W samych Stanach Zjednoczonych jest około 20 milionów osób chorujących na 1000 endokrynologów. W Polsce nie jest lepiej — średni czas oczekiwania na wizytę u endokrynologa na NFZ wynosi 209 dni. A sama wizyta, jak zgłaszają pacjenci, trwa średnio 10 minut, podczas których lekarz czasowo ma możliwość jedynie zmienić dawkę leku. Na całym świecie choruje około 480 milionów ludzi. Rocznie ta liczba zwiększa się o 1,5 miliona osób.

Kluczowa jest diagnoza i dalsze leczenie

Dlatego tak ważne jest zdiagnozowanie choroby jak i oswojenie się z nią i rozpoczęcie walki o zdrowie. Jednak samemu jest to szalenie trudne. Powstała jednak aplikacja, która może pomóc chorym krok po kroku wydostać się z największych zagrożeń związanych z chorobą. Hashiona to dostępna na iOS i Androida aplikacja dla chorych na Hashimoto. W przyszłości może pomóc także chorym na inne choroby autoimmunologiczneAplikacja Hashiona, założona została przez mieszkającą w Londynie Evę Galant. Ma już ponad 10 tysięcy użytkowników.

W jaki sposób złośliwe oprogramowanie na Androida szpieguje użytkowników?W jaki sposób złośliwe oprogramowanie na Androida szpieguje użytkowników?Jan Wróblewski

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W Polsce diagnozuje się coraz więcej osób z problemami tarczycy, głównie kobiet. Choroba ta przez wiele lat była lekceważona, a pacjenci średnio dopiero po ośmiu latach otrzymywali prawidłową diagnozę. Tymczasem objawy Hashimoto są uciążliwe dla codziennego życia – to m.in. wieczne zmęczenie, rozkojarzenie, obniżony nastrój. Trudno z nimi walczyć nie wiedząc jak i nie mając na tę chorobę lekarstwa. I właśnie w tę niszę wpasowała się Hashiona – aplikacja prowadząca pacjentów za rękę do remisji choroby.

Wirtualna Klinika Hashimoto

W celu walki z chorobą powstała Wirtualna Klinika Hashimoto. To specjalnie zaprojektowany program, który ma na celu pomoc w wejście w remisje symptomów. Dla tych, którzy potrzebują bardziej holistycznej opieki Hashiona oferuje 6-miesięczny pakiet zawierający kompleksowe usługi. Są to wizyty u lekarzy specjalistów: POZ, endokrynologów, psychologów, a także opracowanie indywidualnej diety i dobór suplementów wraz z ich dostawą oraz wykonanie badań krwi z dojazdem pielęgniarki do domu pacjentki/pacjenta.

Poziom postępów pacjentów Hashiona bada przy użyciu ankiety określającej samopoczucie (są to naukowo zweryfikowane formularze wg standardów WHO) oraz badań krwi. Hashimoto niestety bardzo często wiąże się z innymi chorobami autoimmunologicznymi jak np. insulinooporność czy zespół policystycznych jajników. Twórczyni Hashiony zapowiada kolejne wersje aplikacji odpowiadające na potrzeby chorych także z tej grupy.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!