Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma swoje logo! Autorem – policjant

Nowa jednostka polskiej policji – Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma już swoje logo. Zgodnie z regulaminem, w konkursie na znak graficzny CBZC mogli wziąć udział policjanci. Zwyciężył projekt funkcjonariusza CBŚP Mariusza Dubieleckiego. 

  • Anna Malinowska
  • /
  • 19 września 2022

Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości

Konkurs na logotyp Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości został ogłoszony na początku lipca br. Zgodnie z regulaminem w rywalizacji na najlepszy projekt graficzny mogli wziąć udział funkcjonariusze policji. W konkursie wzięło udział 53 policjantów i pracowników cywilnych. Do komisji konkursowej napłynęło łącznie 69 prac.

Logotyp CBZC

Laureatem konkursu został komisarz Mariusz Dubielecki z CBŚP. Trzeba przyznać, że jego projekt interesująco podejmuje temat, mocno nawiązując do „cyfrowych wyzwań” jakie stoją przed nowo powołaną jednostką policji. Projekt nawiązuje także po części do logotypu policji. Na ośmioramienną gwiazdę składają się motywy przypominające układ scalony. Centralny punkt zajmują kontury polski oraz detale nawiązujące do cyfr „0” i „1”. 

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Praca komisarza Dubieleckiego posiada walory artystyczne i estetyczne. Elementy zaprojektowanego logo nawiązują do polskiej Policji i systemów informatycznych. Użyte schematy płytek układów scalonych i kod binarny, który jest tłem loga, wskazują na charakter realizowanych przez funkcjonariuszy CBZC zadań. Głównym elementem logotypu jest kontur Polski, pokryty symboliczną siecią połączeń teleinformatycznych z centralnie umieszczonym skrótem naszego biura – CBZC, jako jednostki Policji zwalczającej cyberprzestępczość” – czytamy w uzasadnieniu komisji konkursowej.

Gdzie trafi logotyp CBZC?

Logo autorstwa komisarza Dubieleckiego będzie teraz stanowiło podstawową wersję znaku graficznego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Mo ono identyfikować nową jednostkę policji. Będzie można je spotkać m.in. na równego rodzaju materiałach przygotowywanych przez CBZC oraz w oficjalnej dokumentacji. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!