Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma swoje logo! Autorem – policjant
Nowa jednostka polskiej policji – Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości ma już swoje logo. Zgodnie z regulaminem, w konkursie na znak graficzny CBZC mogli wziąć udział policjanci. Zwyciężył projekt funkcjonariusza CBŚP Mariusza Dubieleckiego.
- Anna Malinowska
- /
- 19 września 2022
Centralne Biuro Zwalczania Cyberprzestępczości
Konkurs na logotyp Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości został ogłoszony na początku lipca br. Zgodnie z regulaminem w rywalizacji na najlepszy projekt graficzny mogli wziąć udział funkcjonariusze policji. W konkursie wzięło udział 53 policjantów i pracowników cywilnych. Do komisji konkursowej napłynęło łącznie 69 prac.
Logotyp CBZC
Laureatem konkursu został komisarz Mariusz Dubielecki z CBŚP. Trzeba przyznać, że jego projekt interesująco podejmuje temat, mocno nawiązując do „cyfrowych wyzwań” jakie stoją przed nowo powołaną jednostką policji. Projekt nawiązuje także po części do logotypu policji. Na ośmioramienną gwiazdę składają się motywy przypominające układ scalony. Centralny punkt zajmują kontury polski oraz detale nawiązujące do cyfr „0” i „1”.
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
„Praca komisarza Dubieleckiego posiada walory artystyczne i estetyczne. Elementy zaprojektowanego logo nawiązują do polskiej Policji i systemów informatycznych. Użyte schematy płytek układów scalonych i kod binarny, który jest tłem loga, wskazują na charakter realizowanych przez funkcjonariuszy CBZC zadań. Głównym elementem logotypu jest kontur Polski, pokryty symboliczną siecią połączeń teleinformatycznych z centralnie umieszczonym skrótem naszego biura – CBZC, jako jednostki Policji zwalczającej cyberprzestępczość” – czytamy w uzasadnieniu komisji konkursowej.
Gdzie trafi logotyp CBZC?
Logo autorstwa komisarza Dubieleckiego będzie teraz stanowiło podstawową wersję znaku graficznego Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości. Mo ono identyfikować nową jednostkę policji. Będzie można je spotkać m.in. na równego rodzaju materiałach przygotowywanych przez CBZC oraz w oficjalnej dokumentacji.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?