Kamery i sztuczna inteligencja od LG zwiększą bezpieczeństwo kierowców

Opracowany w LG moduł kamery z systemem ADAS zwiększa bezpieczeństwo kierowcy i pasażera. Rozwiązanie zostało wdrożone w nowym modelu Mercedes-Benz klasy C.

  • Michał Górecki
  • /
  • 31 grudnia 2021

LG i innowacyjny system w mercedesie

Najnowocześniejszy zaawansowany system wspomagania kierowcy wykorzystuje AI i głębokie uczenie, zapewniając szybsze i bardziej inteligentne reakcje – informuje biuro prasowe LG.Firma, ogłosiła, że jej innowacyjny moduł kamery z zaawansowanym systemem wspomagania kierowcy (ADAS) jest dostępny w nowym modelu Mercedes-Benz Klasy C 2021, który wchodzi właśnie do sprzedaży na całym świecie. Dzięki idealnemu zestrojeniu z precyzyjnymi rozwiązaniami technicznymi oferowanymi przez Mercedes-Benz AG zapewnia kierowcy i pasażerom nowego modelu Klasy C jeszcze większe bezpieczeństwo.

Jak działa system ADASw samochodzie?

Zaawansowany system ADAS marki LG obsługuje szereg kluczowych funkcji związanych z bezpieczeństwem, m.in. automatyczne hamowanie awaryjne (AEB), ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW), asystenta utrzymania pasa ruchu (LKA), system rozpoznawania znaków drogowych (TSR), inteligentny układ sterowania reflektorami (IHC) oraz adaptacyjny tempomat (ACC), zapewniając bezpieczeństwo nie tylko pasażerów pojazdu, ale także innych kierowców i pieszych. Niektóre funkcje obsługiwane przez system ADAS firmy LG, takie jak AEB i LDW, do 2022 roku będą w wielu krajach obowiązkowe w nowych pojazdach.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jak będą działać autonomiczne samochody w technologii 5G?Jak będą działać autonomiczne samochody w technologii 5G?Michał Górecki

Co można zobaczyć dzięki systemowi ADAS?

Zaprojektowany przez LG system ADAS jest owocem wieloletniego doświadczenia firmy jako lidera w dziedzinie komunikacji mobilnej, rozpoznawania obrazu i łączności. Zaawansowana sztuczna inteligencja i głębokie uczenie się, które odgrywają kluczową rolę w strategii biznesowej LG, umożliwiają kamerze gromadzenie i przetwarzanie różnych informacji. Pomagają one kierowcom w sprawnym reagowaniu w czasie rzeczywistym na warunki na drodze i w ruchu ulicznym. System precyzyjnie rozpoznaje otoczenie, na bieżąco analizując lokalizację pojazdu względem poruszających się i nieruchomych obiektów oraz automatycznie uruchamia hamulce w przypadku zagrożenia kolizją. Dzięki danym z kamery system może ostrzegać kierowców w razie nieumyślnego zjazdu na sąsiedni pas ruchu lub nadmiernego zbliżenia się do pojazdu jadącego z przodu.

Nowoczesne systemy wkraczają do motoryzacji

Czarne skrzynki w samochodach wkrótce będą obowiązkowe. Nadchodzi poważna zmiana dla wszystkich producentów aut i kierowców. Już wkrótce samochody poruszające się po unijnych drogach będą musiały być wyposażone w tzw. czarną skrzynkę, czyli EDR.Komisja Europejska właśnie opublikowała projekt rozporządzenia dotyczącego działania samochodowych czarnych skrzynek. Urządzenia EDR, czyli rejestratory danych na temat zdarzeń będą zbierać wiele szczegółowych danych na temat jazdy. Aktualnie projekt jest w konsultacjach do 9 listopada.

Czym jest EDR?

DR są używane w pojazdach do rejestrowania i przechowywania danych (np. prędkości, siły hamowania, zadziałania poduszek powietrznych, stanu systemów bezpieczeństwa) w przypadku kolizji. Jak informuje Komisja Europejska, EDR mają stać się obowiązkowe w połowie 2022 r., dokładnie od 6 lipca.EDR będą wymagane dla nowych typów samochodów osobowych i dostawczych zgodnie ze zmienionymi przepisami UE w tym rozporządzeniem w sprawie ogólnego bezpieczeństwa. Zanonimizowane dane EDR będą wykorzystywane do badań i analiz wypadków. Projekt Komisji określa wymagania dotyczące homologacji typu pojazdów w odniesieniu do EDR.

Źródło: LG, własne

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!