Karta Dużej Rodziny w mObywatel

Masz troje dzieci lub więcej? Skorzystaj ze zniżek w łatwy sposób. Znajdź Kartę Dużej Rodziny w aplikacji mObywatel. To naprawdę proste!

  • Joanna Gościńska
  • /
  • 18 grudnia 2023

Pakiet korzyści

Z Karty Dużej Rodziny korzysta obecnie już 1,7 miliona rodzin wielodzietnych, czyli ponad 4,8 miliona osób. Dostępne dzięki niej zniżki oferuje aż 12 611 tysięcy partnerów w ponad 32 tysiącach lokalizacji. Z Karty Dużej Rodziny skorzystasz niezależnie od dochodu. Karta Dużej Rodziny to system zniżek i uprawnień dla rodzin "3+".

12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE12(21) 2023 SECURITY MAGAZINE Monika Świetlińska

Dzięki niej, skorzystasz z oferty instytucji publicznych i firm prywatnych, m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej. Partnerami KDR są sklepy dla dzieci, z odzieżą, obuwiem, księgarnie, hipermarkety, sklepy elektroniczne, jubilerskie, ośrodki wypoczynkowe, kina, baseny, centra rozrywki... i wiele, wiele innych. Jak zyskać zniżki?

Zacznij od złożenia wniosku o przyznanie Karty Dużej Rodziny. Możesz to zrobić w urzędzie (gminy lub miasta, w którym mieszkasz) albo online — na portalu Emp@tia. Więcej szczegółów, jak to zrobić, znajdziesz tutaj. Kartę uzyskasz bezpłatnie.

Jak działa karta paliwowa?Jak działa karta paliwowa?Martyna Kowalska

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Jeśli przyznano ci już Kartę Dużej Rodziny, nie musisz składać wniosku o kartę plastikową. Skorzystaj z cyfrowych ułatwień i karty elektronicznej (mobilnej) w aplikacji mObywatel. Karta Dużej Rodziny w mObywatelu dostępna jest dla każdej dorosłej osoby (rodzina "3+"), która ma ważny polski dowód osobisty, lub dla każdego dziecka (rodzina "3+"), które posiada mLegitymację szkolną.

Jak znaleźć KDR w mObywatelu?

Jeśli pobierasz mObywatela po raz pierwszy i chcesz mieć w nim Kartę Dużej Rodziny – na głównym pulpicie mObywatela wybierz duże koło ze znakiem plus (+), podpisane „Dodaj swój pierwszy dokument” i potwierdź dostęp profilem zaufanym. Następnie z listy dostępnych dokumentów wybierz mKDR – mobilną Kartę Dużej Rodziny.

  • Aplikacja mObywatel jest dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS. Jest bezpłatna, bezpieczna, przygotowuje ją zespół NASK.
  • Jeśli używasz urządzenia z systemem Android – pobierz tutaj.
  • Jeśli używasz urządzenia z systemem iOS – pobierz tutaj.

Czym jest Karta Dużej Rodziny?

Prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny przysługuje wszystkim rodzicom oraz małżonkom rodziców, którzy mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci.

Przez rodzica rozumie się także rodzica zastępczego lub osobę prowadzącą rodzinny dom dziecka.

Prawo do Karty Dużej Rodziny przysługuje także dzieciom:

  • w wieku do 18. roku życia,
  • w wieku do 25. roku życia – w przypadku dzieci uczących się w szkole lub szkole wyższej,
  • bez ograniczeń wiekowych w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności,

Należy pamiętać, że prawo do posiadania Karty Dużej Rodziny nie przysługuje rodzicowi, którego sąd pozbawił władzy rodzicielskiej lub któremu sąd ograniczył władzę rodzicielską przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej, chyba że sąd nie pozbawił go władzy rodzicielskiej lub jej nie ograniczył przez umieszczenie dziecka w pieczy zastępczej w stosunku do co najmniej trojga dzieci, prawo to nie przysługuje również rodzicowi zastępczemu lub prowadzącemu rodzinny dom dziecka, w przypadku gdy sąd orzekł o odebraniu im dzieci z uwagi na niewłaściwe sprawowanie pieczy zastępczej. Karta jest przyznawana niezależnie od dochodu w rodzinie. 

 

 

 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!