Program dofinansowania do zakupu odbiornika TV lub dekodera już wkrótce

Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora będzie można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika — informuje oficjalna strona rządu.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 marca 2022

Komu będzie przysługiwało dofinansowanie?

Dofinansowanie będzie przysługiwało na gospodarstwo domowe. Wniosek o przyznanie świadczenia będzie mogła złożyć jedna osoba z gospodarstwa domowego. Aby otrzymać świadczenie, osoba składając wniosek będzie musiała złożyć oświadczenie, iż ze względu na swoją sytuację materialną nie może samodzielnie ponieść kosztów zakupu nowego sprzętu

Gdzie będzie można złożyć wniosek?

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Wniosek o dofinansowanie na zakup dekodera lub telewizora będzie można złożyć osobiście lub przez pełnomocnika za pośrednictwem:- Formularza online na platformie gov.pl- Poczty Polskiej w tradycyjnej formie papierowej

W jaki sposób zostanie przekazane świadczenie?

Po złożeniu wniosku osoba uprawniona otrzyma specjalny kod na podany w formularzu online adres e-mail lub w postaci wydruku przekazanego przez pracownika Poczty Polskiej, który będzie rejestrował wniosek w systemie.

Gdzie będzie można zrealizować przyznane świadczenie?

Otrzymany kod z przyznanym świadczeniem będzie można zrealizować w sklepach internetowych i stacjonarnych, które przystąpią do programu.

Zakup telewizora i dekodera DVBT-2/HEVC. Jak nie dać się oszukać?

Od marca do czerwca 2022 roku w Polsce wprowadzany będzie nowy standard telewizji naziemnej – DVB-T2/HEVC. Dla wielu widzów oznaczać to będzie konieczność kupienia dekodera lub nowego telewizora.

Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google?Jak usunąć dane osobowe z wyszukiwarki Google?Rafał Stępniewski

Nie daj się oszukać. DVB-T2 tylko z HEVC

Wybierając nowy sprzęt musimy uważać na oferty nieuczciwych sprzedawców, które pojawiają się w sieci. W pierwszym półroczu 2022 roku czeka nas rewolucja w odbiorze naziemnej telewizji cyfrowej. Podobnie jak w innych krajach Unii Europejskiej, w Polsce wprowadzony zostanie nowy standard nadawania programów – DVB-T2/HEVC. Będzie uruchamiany od marca do czerwca, w czterech etapach obejmujących po kilka województw każdy.

Standard DVB-T2/HEVC przyniesie widzom wiele korzyści – większą ofertę programów, lepszą jakość obrazu i dźwięku, ale oznacza też większe wymagania względem ich telewizorów. Do odbioru telewizji naziemnej w wersji DVB-T2/HEVC konieczne będzie urządzenie obsługujące ten standard albo dekoder (tuner) do starszego typu odbiornika. Bez tego oglądanie programów naziemnych po 1 lipca 2022 roku nie będzie możliwe.

Kilka milionów Polaków bez dostępu do telewizji?

W ubiegłym roku Krajowy Instytut Mediów oraz Związek Cyfrowa Polska informowały, że ponad 2 mln gospodarstw domowych w Polsce zagrożonych jest utrata dostępu do telewizji, jeśli nie wymienią odbiorników na przystosowane do nowego standardu. Wyłączanie starego sygnału postępować będzie w Polsce stopniowo – rozpocznie się z końcem marca i potrwa do 30 czerwca tego roku.

Etapy wdrożenia nowego standardu:

W Polsce wdrożenie nowego standardu odbędzie się etapowo:

etap 1: od 28 marca 2022 r. – województwa dolnośląskie i lubuskie.

etap 2: od 25 kwietnia 2022 r. — województwa kujawsko-pomorskie, pomorskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie.

etap 3: od 23 maja 2022 r. – województwa lubelskie, łódzkie, małopolskie, opolskie, podkarpackie, śląskie, świętokrzyskie.

etap 4: od 27 czerwca 2022 r. — województwa lubelskie, mazowieckie, podlaskim, warmińsko-mazurskie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!