Nowe firmy z branży IT w Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie

Polska intensyfikuje działania na rzecz wzmocnienia cyberbezpieczeństwa. Kluczem do sukcesu jest współpraca między sektorem publicznym a prywatnym, co znajduje odzwierciedlenie w Programie Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber).

  • Monika Świetlińska
  • /
  • 11 sierpnia 2023

Ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa

W 2018 roku w Polsce weszła w życie ustawa o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Jej celem jest zapewnienie wysokiego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii Europejskiej.

Jak atakujący i obrońcy uczą się od siebie nawzajem?Jak atakujący i obrońcy uczą się od siebie nawzajem? Monika Świetlińska

Ustawa nakłada nowe obowiązki na organy administracji publicznej oraz wybrane przedsiębiorstwa, mające na celu zapewnienie ciągłości świadczenia kluczowych usług cyfrowych oraz ochrony systemów informacyjnych.

Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie (PWCyber)

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

PWCyber to inicjatywa uruchomiona w 2019 roku, mająca na celu propagowanie świadomości o cyberbezpieczeństwie nowoczesnych technologii. Jest to przedsięwzięcie niekomercyjne, realizowane w formie partnerstwa publiczno-prywatnego. Program zakłada dobrowolne uczestnictwo, brak zobowiązań finansowych oraz możliwość przystąpienia innych podmiotów.

Partnerzy PWCyber

W ramach programu współpracują takie firmy jak Samsung Electronics Polska, Cisco International Limited, Ericsson, Nokia Solutions and Networks, IBM Polska, Microsoft i wiele innych.

Współpraca ta ma na celu promowanie innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie cyberbezpieczeństwa oraz budowanie partnerstwa z podmiotami Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa.

Zakres współpracy w ramach PWCyber

Program skupia się na podnoszeniu kompetencji podmiotów krajowego systemu cyberbezpieczeństwa, identyfikacji zagrożeń, wymianie informacji oraz opracowywaniu rekomendacji w zakresie konfiguracji urządzeń i oprogramowania.

Przeprowadzenie wyborów będzie bezpieczniejsze?Przeprowadzenie wyborów będzie bezpieczniejsze?Monika Świetlińska

Ponadto, realizowane są działania mające na celu promowanie innowacyjnych rozwiązań i projektów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Wnioski

Współpraca między sektorem publicznym a prywatnym w dziedzinie cyberbezpieczeństwa jest kluczem do skutecznego przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni. Program Współpracy w Cyberbezpieczeństwie stanowi ważny krok w kierunku wzmocnienia cyberbezpieczeństwa w Polsce.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!