Nowe technologiczne narzędzie dla Policji – e-Notatnik. Do czego służy?
Policja testuje nowe narzędzie – e-Notatnik. Dzięki niemu formacja ma usprawnić migrację informacji i nadzór nad ich przepływem. Ale to nie wszystko. Do czego służy e-Notatnik?

- Damian Jemioło
- /
- 10 kwietnia 2023
Czym jest e-Notatnik?
Policja wprowadza nowy system komunikacji, który pozwoli na szybsze i bardziej efektywne przekazywanie informacji między blisko 130 tys. mundurowych i pracowników w całym kraju oraz zewnętrznymi podmiotami.
Celem jest zoptymalizowanie wykorzystania czasu służby policjantów i pracowników, aby mogli sprawniej pozyskiwać informacje w trakcie realizowania swoich obowiązków.
Projekt ma potencjał, aby stać się wzorem dla innych europejskich jednostek policji. Do jego opracowania współpracowano z innymi organizacjami mundurowymi w krajach Europy.
Czy muszę wpuścić do firmy policjanta na służbie?Michał Górecki
W testach nowego programu bierze udział ok. 500 policjantów z kilku wytypowanych jednostek w naszym kraju, m.in. z Łomży, Warszawy i Myślenic. Program pilotażowy rozpoczął się 27 marca, czyli od kilkunastu dni mundurowi już działają z e-Notatnikiem.
Zdaniem Policji wykorzystanie e-Notatnika pozwoli na rezygnację z procedury patrolowej, a jednocześnie ograniczy blisko o 30% zapisy w dotychczasowym notatniku służbowym.
Do czego służy e-Notatnik?
– Wdrożenie e-Notatnika umożliwi podniesienie poziomu racjonalności i wszechstronności, a tym samym efektywności wykorzystania informacji pozyskiwanych przez policjantów, wytworzy efekt dodatniej synergii i pozwoli w szczególności na osiągnięcie konkretnych celów – twierdzi Policja.
Gdzie zgłosić cyberatak?Anna Petynia-Kawa
Po pierwszych kilku dniach pilatożowego programu mundurowi są zadowoleni z e-Notatnika. Jednak prace nad jego ostateczną formą ciągle trwają. Finalnie e-Notatnik ma całkowicie zastąpić swojego analogowego, papierowego odpowiednika.
e-Notatnik będzie wykorzystywany do:
Usprawnienie migracji informacji;
Usprawnienie nadzoru nad przepływem informacji;
Poprawę efektywności wykorzystania czasu służby;
Poprawę efektywności nadzoru nad służbą zewnętrzną;
Umożliwienie wykorzystania pozyskiwanych informacji przez wszystkich, którym informacja może być pomocna w realizacji zadań;
Poprawę efektywności czynności realizowanych w postępowaniach procesowych, operacyjnych i administracyjnych.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?