Nowe technologiczne narzędzie dla Policji – e-Notatnik. Do czego służy?

Policja testuje nowe narzędzie – e-Notatnik. Dzięki niemu formacja ma usprawnić migrację informacji i nadzór nad ich przepływem. Ale to nie wszystko. Do czego służy e-Notatnik?

  • Damian Jemioło
  • /
  • 10 kwietnia 2023

Czym jest e-Notatnik?

Policja wprowadza nowy system komunikacji, który pozwoli na szybsze i bardziej efektywne przekazywanie informacji między blisko 130 tys. mundurowych i pracowników w całym kraju oraz zewnętrznymi podmiotami. 

Celem jest zoptymalizowanie wykorzystania czasu służby policjantów i pracowników, aby mogli sprawniej pozyskiwać informacje w trakcie realizowania swoich obowiązków. 

Projekt ma potencjał, aby stać się wzorem dla innych europejskich jednostek policji. Do jego opracowania współpracowano z innymi organizacjami mundurowymi w krajach Europy.

Czy muszę wpuścić do firmy policjanta na służbie?Czy muszę wpuścić do firmy policjanta na służbie?Michał Górecki

W testach nowego programu bierze udział ok. 500 policjantów z kilku wytypowanych jednostek w naszym kraju, m.in. z Łomży, Warszawy i Myślenic. Program pilotażowy rozpoczął się 27 marca, czyli od kilkunastu dni mundurowi już działają z e-Notatnikiem. 

Zdaniem Policji wykorzystanie e-Notatnika pozwoli na rezygnację z procedury patrolowej, a jednocześnie ograniczy blisko o 30% zapisy w dotychczasowym notatniku służbowym. 

Do czego służy e-Notatnik?

– Wdrożenie e-Notatnika umożliwi podniesienie poziomu racjonalności i wszechstronności, a tym samym efektywności wykorzystania informacji pozyskiwanych przez policjantów, wytworzy efekt dodatniej synergii i pozwoli w szczególności na osiągnięcie konkretnych celów – twierdzi Policja.

Gdzie zgłosić cyberatak?Gdzie zgłosić cyberatak?Anna Petynia-Kawa

Po pierwszych kilku dniach pilatożowego programu mundurowi są zadowoleni z e-Notatnika. Jednak prace nad jego ostateczną formą ciągle trwają. Finalnie e-Notatnik ma całkowicie zastąpić swojego analogowego, papierowego odpowiednika. 

e-Notatnik będzie wykorzystywany do:

  • Usprawnienie migracji informacji;

  • Usprawnienie nadzoru nad przepływem informacji;

  • Poprawę efektywności wykorzystania czasu służby;

  • Poprawę efektywności nadzoru nad służbą zewnętrzną;

  • Umożliwienie wykorzystania pozyskiwanych informacji przez wszystkich, którym informacja może być pomocna w realizacji zadań;

  • Poprawę efektywności czynności realizowanych w postępowaniach procesowych, operacyjnych i administracyjnych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!