WhatsApp zmieni wiadomości głosowe

Każdego dnia użytkownicy WhatsAppa przesyłają średnio 7 miliardów wiadomości głosowych. Jak zapewniła firma, będą jeszcze lepsze.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 15 kwietnia 2022

Wprowadzając wiadomości głosowe w roku 2013, wiedzieliśmy, że mogą one zmienić sposób komunikowania się. Dzięki naszemu prostemu interfejsowi nagrywanie i wysyłanie wiadomości głosowych jest teraz tak szybkie i łatwe jak tworzenie wiadomości tekstowych. Każdego dnia użytkownicy WhatsAppa przesyłają średnio 7 miliardów wiadomości głosowych. Wszystkie są w pełni zaszyfrowane, co zapewnia ich prywatność i bezpieczeństwo.

WA ogłosił nowe funkcje, które sprawią, że przesyłanie wiadomości głosowych na WhatsAppie będzie jeszcze przyjemniejsze.

Zmiany te obejmują:

- Odtwarzanie poza czatem: możesz odsłuchać wiadomość głosową poza czatem, przy wykonywaniu innych zadań czy też odpowiadaniu na inne wiadomości.

- Wstrzymywanie/wznawianie nagrywania: teraz możesz wstrzymać nagrywanie wiadomości głosowej i wznowić je później, jeśli coś Ci przeszkodzi lub potrzebujesz chwili na zebranie myśli.

- Wizualizacja fali dźwiękowej: przedstawienie dźwięków wiadomości głosowej w formie graficznej, ułatwiające śledzenie nagrania.

- Podgląd wersji roboczej: możesz odsłuchać wiadomość głosową przed wysłaniem jej.

- Pamięć odtwarzania: w przypadku wstrzymania odsłuchiwania wiadomości głosowej możesz wznowić je od tego samego miejsca.

- Szybkie odtwarzanie przekazanych wiadomości: możesz odtwarzać wiadomości głosowe w szybszym tempie, z prędkością 1,5x lub 2x – dotyczy to zarówno standardowych, jak i przekazanych wiadomości.

Seria realme 9 Pro debiutuje na rynku. Flagowy aparat w smartfonach ze średniej półkiSeria realme 9 Pro debiutuje na rynku. Flagowy aparat w smartfonach ze średniej półkiMikołaj Frączak

Wiadomości głosowe ułatwiają i przyspieszają prowadzenie wyrazistych konwersacji. Okazywanie emocji bądź ekscytacji w głosie jest bardziej naturalne niż przy użyciu tekstu, a w wielu sytuacjach wiadomości głosowe stanowią preferowaną formę komunikacji na WhatsAppie. Są łatwe w użyciu: dla członków rodziny, którzy unikają pisania, przyjaciół, którzy uwielbiają opowiadać historie, znajomych potrzebujących słowa otuchy oraz dla Ciebie, kiedy chcesz usłyszeć głos bliskiej osoby na koniec długiego dnia.

Firma wprowadza w WhatsAppie również wiele ulepszeń dotyczących grup, nie tylko tych należących do społeczności, które usprawnią komunikację między użytkownikami i zmniejszą liczbę wiadomości w większych czatach.

Na czym polega funkcja społeczności w WhatsAppie?

W kolejnych tygodniach uruchomione zostaną poniższe funkcję, z których użytkownicy mogą skorzystać jeszcze przed wdrożeniem funkcji Społeczności.

- Reakcje – W WhatsAppie pojawią się reakcje w formie emotikon, które pozwolą użytkownikom szybko reagować na wiadomości bez wysyłania kolejnych.

- Usuń jako administrator – Osoby pełniące rolę administratorów grup będą mogły usuwać błędne lub problematyczne wiadomości ze wszystkich czatów.

- Udostępnianie plików – Zwiększamy do 2 gigabajtów wielkość plików, które można sobie nawzajem udostępniać, aby praca zespołowa nad projektami była jeszcze łatwiejsza.

- Połączenia głosowe z wieloma osobami – Wprowadzamy połączenia głosowe z maksymalnie 32 osobami, które można rozpocząć jednym kliknięciem. Będą one dostępne w nowej odsłonie, aby wykorzystywać je wtedy, gdy rozmowa głosowa jest wygodniejsza niż czatowanie.

Źródło: WhatsApp

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!