CRM w formie aplikacji

Fundamentem każdej działalności gospodarczej są zadowoleni klienci. To dzięki nim możemy zarabiać, zatrudniać nowe osoby w firmie i wyznaczać sobie kolejne kroki na przyszłość. Jak analizować klientów i przewidywać ich oczekiwania? Pomoże system CRM w formie aplikacji. Co trzeba o nim wiedzieć?

  • Michał Górecki
  • /
  • 19 maja 2021

Czym właściwie jest CRM?

Jest to narzędzie, które gromadzi najważniejsze dane o klientach. Nowoczesne platformy tego typu podchodzą do tej kwestii w sposób niezwykle kompleksowy. W praktyce oznacza to, że aplikacja CRM znacznie wykracza w swojej funkcjonalności ponad arkusz kalkulacyjny, gdzie przecież także można by było zgromadzić wiele ważnych informacji.

Wyższość tej metody polega na tym, że uczy się ona nawyków naszych klientów, a także zapewnia dostęp do wielu różnych danych, które można wykorzystać na różnych szczeblach w naszej firmie. Niektóre informacje będą kluczowe dla działu sprzedaży, inne dla księgowości, a jeszcze inne dla magazynu. To wszystko w jednym miejscu, do naszej dyspozycji o każdej porze dnia i nocy.

CRM ma to do siebie, że nie tylko ukierunkowuje pracowników na tych klientów, którzy zamawiają najwięcej produktów z naszej oferty, ale też pokazuje klientów, którzy są dla nas perspektywiczni. Można powiedzieć, że aplikacja pozwala znaleźć osoby, dzięki którym zarobimy jeszcze więcej.

W jaki sposób? Kluczową rolę odgrywają elementy sztucznej inteligencji oraz umiejętność uczenia się aplikacji. Jeśli na przykład oprogramowanie dostrzeże, że wybrana firma w danym dniu miesiąca zawsze zamawia określoną ilość śrub, to zaproponuje sprzedawcy, aby ten do transakcji dołączył też inne potencjalne towary, które mogą zainteresować kupującego.

CRM a obecna kondycja firmy

Jeśli nasza działalność stale zwiększa swój udział w rynku, to właściciel na pewno ma powody do zadowolenia. Pamiętajmy jednak o tym, że w każdej działalności są obszary, które można lepiej zoptymalizować, by zapewniały jeszcze wyższy przychód.

CRM pomoże odnaleźć te elementy w funkcjonowaniu naszej firmy, które na przykład zbyt wolno reagują na ruchy, jakie wykonuje klient. Jeśli kontrahent zapytał o daną część z naszej oferty we wtorek, a do czwartku nie dostał odpowiedzi (co zostało uwzględnione w aplikacji CRM), to coś jest nie tak.

Jeśli taka sytuacja kilka razy się powtórzy, to można wyciągnąć wiele ważnych wniosków o kondycji i zaangażowaniu działu sprzedaży. Podobne przykłady można mnożyć. Jeśli zamówienie zostało opłacone we środę, a magazyn nadał je do klienta w piątek, to dobrze ustalić, dlaczego tak się stało.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czy CRM sprawdzi się w pracy zdalnej?

Pandemia wprowadziła do naszego życia zawodowego wiele zmian. Sporo z nich dotyczy też analizowania kondycji finansowej firmy i zaangażowania załogi, które — dzięki aplikacjom CRM — ochoczo śledzą menedżerowie poszczególnych działów.

Na szczęście wielu deweloperów, którzy tworzą takie oprogramowanie, wypuścili dedykowane wersje swoich narzędzi na smartfona, a także zapewnili dostęp do szyfrowanej chmury danych. Jeśli więc dobrze wybierzemy system, który wdrożymy w firmie, to — owszem — może on doskonale sprawdzić się w pracy zdalnej lub hybrydowej.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!