Darmowe połączenia głosowe: jakie aplikacje oferują tę funkcję?

Mimo tego, że rozmowy telefoniczne między abonentami w Polsce bardzo często są już darmowe i nielimitowane, to dedykowane aplikacje do darmowych rozmów telefonicznych często mogą nam się przydać. Dlaczego? Jak z nich korzystać?

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 sierpnia 2021

Czy potrzebujemy dedykowanych aplikacji do obsługi połączeń telefonicznych?

Wiele wskazuje na to, że tak. Warto podkreślić, że takie rozwiązanie pod wieloma względami zapewnia nam większy komfort niż tradycyjne połączenia telefoniczne, jakie wykonujemy z wykorzystaniem systemowego dialera telefonicznego. Dlaczego?

Kluczową rolę odgrywa tu oczywiście bezpieczeństwo. Niemal każdy liczący się na rynku komunikator jest w stanie zapewnić nam nie tylko najwyższą jakość połączeń, ale i szyfrowanie. Nikogo nie dziwi już standard SSL, jednak firmy idą o krok dalej i wspierają już nawet zaawansowane szyfrowanie AES.

W praktyce oznacza to, że odpowiednio dobrana aplikacja może być świetnym wyborem dla osób, które boją się, że podczas tradycyjnej rozmowy telefonicznej będą podsłuchiwane na przykład przez konkurencję i zdradzą zbyt wiele informacji o nowym projekcie badawczym.

Gigantycznym atutem takich dedykowanych aplikacji jest też to, że — w przeciwieństwie do ofert operatorów — nie są one ograniczane granicami poszczególnych krajów czy regionów, na przykład Unii Europejskiej czy — patrząc nieco szerzej — Strefy Schengen. 

To właśnie dzięki tym rozwiązaniom takie dedykowane usługi wciąż cieszą się dużą popularnością i zapewne przez długi czas wciąż będą obecne na rynku. Warto pamiętać też o tym, że takie aplikacje działają nie tylko na naszych komputerach, ale i z poziomu smartfonów. To z kolei zapewnia do nich bardzo łatwy dostęp.

Jakie aplikacje do darmowych rozmów głosowych warto wziąć pod uwagę?

Nie sposób nie rozpocząć od WhatsApp’a. To świetne narzędzie, które obecnie wchodzi już w skład imperium Facebooka. Połączenia są szyfrowane, a sama aplikacja umożliwia zarówno prowadzenie rozmowy głosowej, wideo, jak i tradycyjnej komunikacji tekstowej.

Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jak uniknąć zagrożeń cybernetycznych ze strony pracowników zdalnych?Jan Wróblewski

 

Warto docenić też obecność trybu rozmów między wieloma użytkownikami, którzy przynależą do tej samej grupy. To rozwiązanie, które świetnie sprawdzi się na przykład w firmie, która będzie zmuszona do pracy w trybie zdalnym lub hybrydowym.

Podobne funkcje oferuje Messenger. Tutaj jednak dostajemy do dyspozycji narzędzie, które jest o wiele bardziej popularne, co oznacza, że niemal każdy z nas i tak posiada Messengera, a więc nie będzie musiał instalować dodatkowego oprogramowania, by rozpocząć rozmowę.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Messenger może być też naszym domyślnym narzędziem, dzięki któremu będziemy zarządzać całą komunikacją głosową oraz tekstową. To kolejne ułatwienie, obok którego trudno przejść obojętnie. Narzędzie od Facebooka również wspiera szyfrowanie rozmów.

Jakie jest najbezpieczniejsze narzędzie do rozmów przez internet?

Zdaniem wielu osób jest to komunikator Signal. Korzysta z zaawansowanego szyfrowania, a dodatkowo bazuje na rozwiązaniach Peer-to-Peer. Zawsze powinniśmy jednak pamiętać o tym, że nie ma w stu procentach bezpiecznego komunikatora. Zawsze możemy być podsłuchani. Jest to tylko kwestia determinowana tym, jak bardzo uparta jest osoba lub instytucja, która chce nas podsłuchać.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!