Dlaczego Google Chrome nie działa na telefonie

Przeglądarka od Google to na dziś dzień najpopularniejsza aplikacja, dzięki której możemy surfować po sieci i przeglądać zgromadzone tam zasoby. Rozwiązanie jest dostępne na zdecydowaną większość platform, jakie działają na rynku. Czasem jednak zdarza się, że Chrome nie działa. Dlaczego się tak dzieje i co można zrobić w takiej sytuacji?

  • Anna Malinowska
  • /
  • 5 maja 2021

Co wyróżnia Google Chrome?

Jest to narzędzie, które bardzo szybko wspięło się na szczyt popularności w świecie przeglądarek internetowych. Ogromna w tym zasług ekosystemu Androida. Właśnie w tym systemie operacyjnym przez długie lata Chrome był instalowany jako domyślna przeglądarka internetowa, co pozwoliło oprogramowaniu dynamicznie zwiększyć udział w rynku.

Silnik, jaki napędza tę przeglądarkę — pod wieloma względami — jest dostępny dla każdego użytkownika sieci. Deweloperzy mogą modyfikować Chromium i dopasowywać go do własnych potrzeb. W oparciu o ten ekosystem działa na przykład przeglądarka Opera, a — od niedawna — także Microsoft EDGE.

5 powodów, dla których Microsoft Edge jest lepszy od Chrome5 powodów, dla których Microsoft Edge jest lepszy od ChromeRafał Stępniewski

Na dziś dzień jednym z niewielu rozwiązań, które opiera się Chromium i działa na swojej własnej platformie jest Firefox. Przeglądarka rozwijana przez Fundację Mozilla, która powoli traci swoich użytkowników, wciąż ma na rynku dość mocną, stabilną pozycję.

Chrome wyróżnia też to, że świetnie współpracuje z wieloma wtyczkami. Zarówno tymi od zewnętrznych deweloperów, jak i z narzędziami, jakie dostarcza Google. Bez trudu można ją zsynchronizować z Gmailem, Dyskiem Google i wieloma innymi aplikacjami tego producenta. Jej największą siłą jest więc kompleksowy ekosystem, jaki firma stworzyła przez lata.

Chrome na telefonie — co trzeba wiedzieć?

Do niedawna tylko użytkownicy Androida mieli możliwość pełnego korzystania z tej przeglądarki. Apple bazowało na swoim autorskim rozwiązaniu — Safari Browser — i dopiero niedawno zezwoliło Google na umieszczenie w AppStore ich przeglądarki.

Istnieje wiele różnic między wersją Androidową a tą, jaka jest dostępna na iOS, co wynika z zupełnie innej specyfiki samych systemów. Zachowano jednak możliwość synchronizacji ze zdecydowaną większością ekosystemu Google, a na dodatek wprowadzono wiele świetnych rozwiązań znanych ze świata Apple.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Chrome nie działa — co robić?

Przeglądarka od Google nie należy do zbyt problematycznych w obsłudze i błędy w jej funkcjonowaniu nie zdarzają się zbyt często. Na początku zaleca się sprawdzić, czy nie obciążamy Chrome zbyt dużą ilością kart działających w tle oraz zgodami na wyświetlanie powiadomień. Już ich wyłączenie potrafi znacznie przyspieszyć funkcjonowanie aplikacji.

Jeśli pomimo wykonania takiej procedury przeglądarka wciąż nie działa poprawnie zawsze możemy pokusić się o jej reinstalację. Pamiętajmy, by wcześniej zabezpieczyć wszystkie hasła, jakie tam zgromadziliśmy. Można wyeksportować je zarówno do pliku, jak i na Konto Google.

Są to dwie podstawowe — a zarazem niezwykle skuteczne — metody, by szybko przywrócić przeglądarce internetowej od Google odpowiednią płynność działania, dzięki której będziemy mogli bez problemów surfować po internecie.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!