Ekosystem Apple: czy można łączyć go z Windows?
Nie brakuje osób, którym bardzo podoba się iPhone, ale na przykład stronią od MacBooków, bo nie ma na tym systemie narzędzi, jakie są im niezbędne w codziennej pracy. Czy można próbować połączyć te dwa ekosystemy w jeden?
- Mikołaj Frączak
- /
- 13 września 2021
Na czym polega ekosystem Apple?
Jego magia polega na tym, że urządzenia świetnie się ze sobą komunikują. Wiadomości, jakie docierają do nas na iMessage, wyświetlą się też na ekranie zegarka, laptopa czy tabletu lub stacjonarnego komputera z logo nadgryzionego jabłka.
Magia zaczyna się jednak w tym miejscu, gdzie nagle okazuje się, że możemy też z poziomu tego dowolnego urządzenia odpisać na taką wiadomość. To świetne rozwiązanie i jeden z filarów ekosystemu Apple, z którego każdego dnia korzystają miliony osób.
Całym systemem możemy zarządzać przez nasze Konto Apple. Logujemy się na nim na wszystkich urządzeniach, dzięki czemu szybko możemy też wznowić historię odtwarzania muzyki, przeglądarki, a nawet kalendarza i zdjęć, jakie mamy zapisane na Apple Cloud.
Dość ciekawą właściwością jest tryb przesyłania plików AirDrop. To ogromne ułatwienie, które pozwoli szybko drukować pliki na drukarce, która jest kompatybilna z tym standardem. Nie musimy nawet pobierać wielu rozbudowanych aplikacji. Klikamy, potwierdzamy i… to wszystko, gotowe.
Kompatybilność między platformami
Czy Windows na komputerze może bezproblemowo komunikować się ze smartfonem Apple iPhone? I tak i nie. Jeśli pobierzemy kilka dedykowanych aplikacji, to na pewno będzie to o wiele prostsze do wykonania, dzięki czemu zaoszczędzimy sporo czasu.
Można tu wskazać na przykład na aplikację iTunes. Można pobrać ją z Windows Store, a następnie zalogować się na swoje Konto Apple. Teraz wystarczy tylko kupić wybrany film lub piosenkę czy album przez iPhone’a, a następnie, po zalogowaniu się do aplikacji na Windows, możemy zobaczyć lub odsłuchać materiał na ekranie komputera czy laptopa.
Uwaga na wzmacniacze GSM – są nielegalne!Michał Górecki
Pokazuje to, że pod pewnymi względami ta dwustronna komunikacja przebiega całkiem dobrze. Kolejny przykład to synchronizacja kalendarza oraz przeglądarki. Sarafi jest też dostępna w wersji na Windows, więc po zalogowaniu się, także można zarządzać tymi danymi.
możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODOWyciekły w Twojej firmie dane osobowe
Niestety, ale o pełnej kompatybilności można jedynie pomarzyć. Przykładowo nie istnieje rozwiązanie, które dałoby szybki dostęp do aplikacji iMessages. Deweloperzy próbowali pewnych metod, jednak Apple bardzo dobrze zabezpieczyło aplikację, w wyniku czego taki zabieg nie jest możliwy do wykonania.
Jak lepiej skomunikować iPhone’a z komputerem na Windows lub Linux?
Ironia losu polega na tym, że najlepszym wyborem jest skorzystanie z aplikacji i narzędzi firmy trzeciej, na przykład Google. Zamieniając Chmurę Apple na Drive, a Safari na Chrome, zyskujemy już sporą kompatybilność, którą dodatkowo można poszerzać kolejnymi narzędziami, na przykład Kalendarzem czy Google Docs.
Na dziś dzień to jeden z niewielu pomostów, który zwiększa kompatybilność między tymi rozwiązaniami. Wiele wskazuje na to, że taki stan rzeczy utrzyma się jeszcze przez dłuższy czas.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco
z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu
ponownie!
Jeżeli
podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach
społecznościowych.
Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?