Jakie nowe funkcje znajdziemy w komunikatorze Google Meet?

Korzystacie na co dzień z Google Meet? Z pewnością w dobie pandemii był jednym z bardzo popularnych komunikatorów. Warto przyjrzeć się wszystkimi zmianom, jakie zostały wprowadzone.

  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 grudnia 2021

Oto wprowadzone w tym roku funkcje Google Meet, które w największym stopniu pomagają sprostać nowym wyzwaniom hybrydowej pracy, nauki i życia:

Przyszłość pracy z Google Meet bardziej elastyczna

- Nowy, intuicyjny interfejs pozwala uczestnikom na szybkie rozpoczęcie spotkania, wyświetlanie do 49 osób jednocześnie oraz ukrycie autopodglądu w celu zmniejszenia zjawiska, jakim jest zmęczenie spotkaniami.- Samodzielna, progresywna aplikacja internetowa i zaktualizowane aplikacje mobilne umożliwiają dołączenie do spotkania z dowolnego urządzenia, niezależnie od tego, czy pracujesz z komputera stacjonarnego, czy dołączasz do spotkania z telefonu podczas spaceru.- Niedawno zwiększone rozmiary spotkań do 500 uczestników w wybranych planach Education, Business i Enterprise pomagają zapewnić miejsce na spotkaniu każdemu, kto został na nie zaproszony.- Raporty obecności, które pozwalają odnotowywać liczbę uczestników, niezależnie od tego, czy są to spotkania w firmie, na zajęciach szkolnych czy hobbystycznych warsztatach.

Spotkania w Google Meet dające większą szansę na zaangażowanie

- Tryb towarzyszący, który zadebiutował w styczniu, umożliwia dołączenie do spotkania z sali konferencyjnej na urządzeniu osobistym i aktywne uczestniczenie w czatach, ankietach czy Q&A, przy jednoczesnym wykorzystaniu dźwięku i obrazu z sali.- Nowe urządzenia wideokonferencyjne Google Meet Series One typu all-in-one, Series One Desk 27 i Board 65 oraz rozwiązania Rally Bar i Rally Bar Mini firmy Logitech pomagają przekształcić niemal każdą przestrzeń w centrum współpracy wideo.- Niedawno wprowadzona interoperacyjność między urządzeniami Cisco Webex i Google Meet umożliwia poszerzenie sieci połączeń i korzystanie z wielu platform.- Organizacje mogą również w większym stopniu wykorzystać posiadane urządzenia Google Meet, np. jako wyświetlacze do prezentowania ogłoszeń w miejscu pracy, gdy nie są używane w danym momencie do wideokonferencji.

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

Czy Gmail może działać jak komunikator?Czy Gmail może działać jak komunikator?Mikołaj Frączak

Wspieranie równości we wspólnej pracy

- Nowe wirtualne tła, automatyczna regulacja światła i redukcja szumów pomagają skupić się na rozmówcach i sprawiają, że uczestnicy są widoczni i słyszalni, niezależnie od tego, czy łączą się z biura, kawiarni czy stołu w kuchni.- Udoskonalenia związane z funkcją “podnieś rękę” i jej automatycznym opuszczaniem dają uczestnikom możliwość swobodnego dzielenia się opiniami, a pokoje przerwy (breakout rooms) ułatwiają zaangażowanie się w głębszą dyskusję w małej grupie.- Ankiety oraz serie Q&A mogą pomóc utrzymać ciągłość tematu prezentacji, zapewniając jednocześnie zaangażowanie słuchających i udzielanie odpowiedzi na pytania.- Tłumaczone napisy, które wkrótce zostaną wprowadzone, oraz obsługa napisów na żywo w wielu językach mogą pomóc uczestnikom głuchym, niedosłyszącym mówiącym w innym języku lub przebywającym w hałaśliwym miejscu, lepiej zrozumieć to, co dzieje się na spotkaniu i bardziej komfortowo w nim uczestniczyć.

Lepsza ochrona i kontrola dostępu do Twoich rozmów

- Dzięki szyfrowaniu po stronie klienta w usłudze Google Meet, które obecnie znajduje się w wersji beta, firmy mogą zarządzać kluczami szyfrowania we własnym zakresie, co pomaga spełnić wymagania dotyczące suwerenności danych i zgodności z przepisami.- Organizujący i współorganizujący spotkania mogą teraz wybierać, którzy uczestnicy mogą udostępniać ekran i wysyłać wiadomości, a także wyciszać pokój, gdy mówią inni czy zakończyć połączenie dla wszystkich uczestniczących. — Organizacje i osoby prywatne mogą bez obaw nagrywać spotkania i kontrolować dostęp do nagrania za pomocą usługi Dysku Google.- Organizujący spotkania mogą teraz dotrzeć do szerszego grona odbiorców dzięki funkcji transmisji online dla maksymalnie 100 000 widzów, którą można udostępnić osobom z innych zaufanych organizacji.

Źródło: Google.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!