Jakiej wielkości pliki można przesyłać przez WhatsApp?

WhatsApp testuje nowy limit wielkości przesyłanych załączników. Stosunkowo niewielki rozmiar plików jakie można było przesłać na platformie wkrótce się zmieni.

  • Michał Górecki
  • /
  • 29 marca 2022

Nowe limit wielkości przesyłanych załączników na WA

Po wydaniu nowej wersji beta WhatsApp dla iOS 22.7.0.76, która zapewnia obsługę iOS 15, WhatsApp rozpoczyna teraz testy, które pozwolą użytkownikom udostępniać pliki multimedialne o rozmiarze do 2 GB – informuje serwis wabetainfo.com. Na razie testy trwają w Argentynie.

Obecny limit

Wyciekły w Twojej firmie dane osobowe

możemy Ci pomóc w analizie i zgłoszeniu do UODO

W tej chwili limit wielkości przesyłanych plików to 100 MB. Wkrótce to może się zmienić. WA testuje przesyłanie plików o wielkości nawet 2 GB. Niestety opcja ta jest dostępna tylko w Argentynie i jest ograniczone do określonej liczby beta testerów. Nie wiadomo czy WA planuje udostępnić tę funkcję większej liczbie osób w przyszłości — informuje serwis.

Nowe funkcje w WhatsApp

Większa kontrola i poprawa ochrony prywatności – domyślnie znikające wiadomości i kilka opcji czasu zachowania ich w pamięci czyli jak działają nowości od WhatsApp. Wiele komunikatorów internetowych wprowadziło funkcję znikających wiadomości. Pozwala ona nie tylko na zwiększenie bezpieczeństwa ale tez na blokowanie dostępu do naszych rozmów osobom niepowołanym. Z kolei strona odbierająca nie może kopiować naszych słów i przekazywać dalej. Do niedawna tylko w WhatsApp nie można było z nich korzystać w pełni. Właśnie to się zmienia.

Znikające wiadomości od WhatsApp

WhatsApp chce umożliwiać kontakt ludziom na całym świecie, równocześnie dbając o zachowanie ich prywatności. Coraz więcej rozmów przenosi się do świata wirtualnego. Wiadomo jednak, że bezpośredni kontakt z drugą osobą, rozmowa w cztery oczy czy wymienianie poglądów, gdy jesteście razem, to zupełnie inny, magiczny wymiar komunikacji. Wtedy wiecie, że można pozwolić sobie na szczerość i wyznanie swoich słabości, bo rozmowa pozostaje tylko między Wami i nikt jej nie nagrywa ani nie zapisuje.

Atak na konto Netflix? Należy uważać, gdzie przekazujemy daneAtak na konto Netflix? Należy uważać, gdzie przekazujemy daneMikołaj Frączak

Znikające wiadomości od WhatsApp — nowe opcje kontroli

Decyzja o tym, jak długo wyświetla się dana wiadomość, powinna należeć do użytkownika. Pewnie weszło Wam w krew, że wszystko, co piszecie, pozostaje w wersji cyfrowej, a Wasze urządzenia pełnią rolę notatników, w których słowa zapisane są na stałe. Jednak właśnie dlatego w zeszłym roku WhatsApp wprowadził znikające wiadomości, a ostatnio podobną funkcję udostępniono dla zdjęć i filmów. Znikają one od razu po jednorazowym wyświetleniu.

Teraz WhatsApp wprowadza dla swoich użytkowników jeszcze więcej opcji kontroli nad wiadomościami – możecie decydować o tym, jak długo wiadomość ma pozostać w pamięci. Domyślnie ustawiona opcja sprawia, że wiadomości znikają, a Wy możecie wybierać spośród kilku czasów ich zachowania.

Znikające wiadomości od WhatsApp – co się zmieni

Użytkownicy WhatsAppa mogą włączyć opcję znikających wiadomości domyślnie we wszystkich nowych czatach. Od momentu jej włączenia wszystkie wiadomości w rozmowach, w których biorą udział dwie osoby, będą znikać po określonym czasie. Udostępniono tę funkcję również dla rozmów grupowych – możesz ją włączyć w grupach, które tworzycie. Jest ona opcjonalna i nie spowoduje zmiany w istniejących rozmowach ani usunięcia z nich wiadomości.

Oprócz dostępnej już opcji 7 dni, możesz wybrać spośród dwu nowych czasów przechowywania wiadomości w pamięci: 24 godzin lub 90 dni.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami za zakresu bezpieczeństwa, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Potrzebujesz wsparcia lub szukasz rozwiązań w zakresie zagadnienia, o którym mowa w artykule?

Najnowsze tematy

WSPÓŁPRACA

Blogi tematyczne

Prawo konsumenckie 2021
Blog prawa e-commerce
Prawo konsumenckie
Security Magazine
Poradnik: wszystko o zgodzie RODO i obowiązkach informacyjnych RODO
Kliknij aby wrócić do strony głównej

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych artykułach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!